LGS 2. ek tercih sonuçları MEB tarafından açıklandı! İşte sonuç sorgulama ekranı

LGS 2. ek tercih sonuçları MEB tarafından yapılan duyuruyla birlikte açıklandı. 2 Ağustos tarihinde açıklanan sonuçların ardından, yerleştirmeye esas nakil sonuçlarını öğrenmek isteyen öğrenciler, MEB üzerinden sonuçlarını görüntülemeye başladı. 

Yayınlanma Tarihi: 02.08.2021 10:33
Değiştirme Tarihi: 02.08.2021 10:33
LGS 2. ek tercih sonuçları MEB tarafından açıklandı! İşte sonuç sorgulama ekranı

Liselere geçiş sistemi kapsamında uygulanan LGS sınavının puanlarına göre yapılan yerleştirmelerin ardından gözler ek tercih süresine çevrilmişti. Beklenen duyuru MEB'den geldi. LGS ek yerleştirme sonuçlar 2 Ağustos tarihinde açıklandı.

26-30 Temmuz 2021 tarihleri arasında başvurusu yapılan 2021 Yılı Ortaöğretim Kurumlarına Yerleştirmeye Esas 1’inci Nakil Sonuçları yerleştirme sonuçları "meb.gov.tr" internet adresinden açıklandı.

2021 MEB NAKİL TAKVİMİ 

Yerleştirmeye esas 2. nakil tercih başvuruları 2-6 Ağustos'ta yapılabilecek, sonuçlar 9 Ağustos'ta açıklanacak.

Böylece merkezi yürütülen ana yerleştirme süreci, 9 Ağustos 2021'de tamamlanmış olacak.

Hiçbir okula yerleşemeyen öğrenciler için il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca yerleştirme başvuruları alınacak ve 20 Ağustos 2021'de yerleştirme süreci tamamlanacak.

LGS 2. EK TERCİH SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

BOŞ KONTENJANLAR AÇIKLANDI 

LGS kapsamında merkezi yerleştirmeyle öğrenci alan liselerin taban puanları ve yüzdelik dilimler tablosu ile boş kontenjanlar belli oldu.

Liselerin yerleştirme sonuçlarına göre oluşan taban puanları ile boş kontenjanlarına "e-okul.meb.gov.tr" internet adresinden ulaşılabiliyor.

Öte yandan, LGS kapsamında yerleştirmeye esas birinci nakil başvuruları başladı. Yerleştirmeye esas 1. nakil süreci bugünden itibaren 30 Temmuz'a kadar sürecek ve sonuçları 2 Ağustos'ta açıklanacak.