Lazio'ya Cevap!

Burak Yılmaz'ın temsilcisi Ogan Tarhan, Lazio Başkanı Claudio Lotito'nun ''Burak'ın transferleri menajerleri yüzünden gerçekleşmedi'' iddiasına sert tepki gösterdi..

Yayınlanma Tarihi: 04.09.2013 18:56
Değiştirme Tarihi: 04.09.2013 18:54
Lazio'ya Cevap!

Burak Yılmaz'ın temsilcisi Ogan Tarhan, Lazio Başkanı Claudio Lotito'nun ''Burak'ın transferleri menajerleri yüzünden gerçekleşmedi'' iddiasına sert tepki gösterdi..

Radyospor'da Özgür Sancar'ın canlı yayın konuğu olan Tarhan, ''Başka bir yönetici bizimle ilgili bunları söyleseydi çok üzülürdüm. Ama bunu söyleyen Lotito... Onun nasıl bir şöhrete sahip olduğunu tüm İtalya, tüm Avrupa biliyor. O bizimle ilgili bunu söylüyorsa sevinmemiz lazım. Bir söze bir de sözü söyleyene bakmak gerek'' dedi.

ÜNAL AYSAL: ''BURAK'IN BÖYLE DAVRANA BİR KULÜBE GİTMESİNİ İSTEMEM''

İtalyan ekibinin geçtiğimiz sezon da Trabzonspor'a benzer şeyler yaptığını ifade eden Ogan Tarhan, ''Ünal Aysal, Burak'ın önünü açmak için büyük bir hoşgörü gösterdi. 'Onun için her şeyi yaparız, ama böyle davranan bir kulübe gitmesini istemem' dedi. Galatasaray, Lazio'yla bize görüşmek konusunda serbesti tanıdı, eksik olmasınlar. Ayrıca görüşmelerin her bölümünde de yer aldılar. Fakat Lazio geçen sezon Trabzonsporluları çıldırtmıştı. Bu sezon aynısını bize ve Galatasaray'a yaptı" şeklinde konuştu.

Fatih Terim'le Burak arasında hiçbir sorun olmadığını belirten Tarhan, "Ben Fatih Terim'i 30 yıldır tanıyorum. Hiçbir koşulda hiçbir sorun olamaz. Burak'ın oynamamaktan kaynaklanan üzüntüsü olabilir. Bunu her futbolcu yaşar. Bu konuda hocasıyla arasında konuşulanlar futbolun içerisinde olan şeyler. Biz bundan sonra daha çok oynaması için ne yapması gerektiği konusunda konuşuruz. Bunu çalışırız. Tabii ki tercih Terim'indir. Ama şu net hiç bir soru yok" ifadelerini kullandı. 

"CİDDİYETSİZ BİR KULÜP"

Lazio'nun ciddiyetsiz olduğunu söyleyen Ogan Tarhan, "Galatasaray’a teşekkür ediyoruz.  G.Saray bize Lazio ile görüşmek için izin verdi. Görüşmelerin tamamında da G.Saray’da  yer aldı.  Lazio’yu temsil edenlerin ne kadar ciddiyetsiz olduğunu gördük. Ünal Aysal , Burak gitmek isterse ben her şeyi yapmaya hazırım ama bir büyüğü olarak bu kadar ciddiyetsiz bir kulübe gitmesine gönlüm razı olmadı" dedi. 

"BU TÜR BÜYÜK TRANSFERLERDE BU RAKAMLAR NORMALDİR. BU İŞİN İÇERİSİNDEKİ HERKES BUNU BİLİR"

Ogan Tarhan, Lotito'nun yaptığı parayla ilgili spekülasyon konusunda ise "Bu tür büyük transferlerde bu rakamları menajerlerin istemesi normaldir.  Zaten piyasası budur bu ücretlerdeki  transferlerin.  Lazio Kulünü’nün başkanını da anlıyorum o da taraftarlarına söz verdi ve gerçekleştiremedi.  Ben bu türlü transferlerin temsilci ücreti yüzünden gerçekleşmeyeceğine inanmıyorum.  Geçen sene Trabzonspor’un yaşadıklarını bu sene de Galatasaray yaşadı.  10 yıldır Burak Yılmaz’ın menajerliğini yapıyoruz daha önce de defalarca transfer yaptık" şeklinde konuştu. 

"BURAK'LA ARAMIZDA FİKİR AYRILIĞI OLDUĞU İDDİASI ASILSIZ, LAZIO'YA GİTSEYDİ DAHA AZ KAZANACAKTI"

Burak'la aralarından görüş ayrılığı olduğu iddialarını da yalanlayan Tarhan, "Burak ile menajerler arasında görüş ayrılıkları olduğu yönündeki haberler  asılsızdır. Biz isteriz ki Türk oyuncuları Avrupa’da oynasın vizyonu genişlesin. Burak, Lazio’ya gitseydi burada kazandığından az kazanacaktı'' dedi.

"FATİH TERİM'E BÜYÜK SAYGISI VAR"

Tarhan, Burak'ın Fatih Terim'e büyük saygısı olduğunu ifade ederek,  ''Burak ile Fatih hoca arasında sorun olması mümkün değil aralarında büyük bir sevgi saygı ilişkisi var. Oyuncu oyundan çıkarken tabi ki üzülecek, üzülmesi de lazım.  Her futbolcu ile antrenörü arasında ufak tefek sorunlar olabilir bunlar futbolun doğasında var ama Burak Yılmaz’ın Fatih Terim’e büyük saygısı var.  Burak Yılmaz’a birkaç tane daha teklif geldi ama biz kabul etmedik hepsini..'' şeklinde konuştu.  

"FIORENTINA VE LAZIO EN CİDDİ TEKLİFİ YAPTI, ATLETICO DA BEĞENDİĞİNİ SÖYLEDİ"

Burak'a gelen diğer teklifler hakkında da konuşan Tarhan, "Rusya hariç Avrupa’ya giden futbolcu düşük ücret alır. En ciddi teklifi Fiorentina ve Lazio yaptı ama olmadı, Burak’ta çok olmasını istemedi zaten. Transferin gerçekleşmesi için bir çok unsurun bir araya gelmesi lazım. Bu arada Burak Yılmaz’ın transferi gündemdeyken kesinlikle Burak’ın maaşında artırım istemedik bu konuyu pazarlık kozu olarak kullanmadık. Atletico bize de iletti Burak Yılmaz’ı beğendiğini, G.Saray ile de ufak bir görüşme olmuş ama ciddi bir teklif olmadı. Bu takımlar dışında başka bir teklif gelmedi" diye konuştu.

"YURTDIŞINDA OYNAMASINI İSTERİM "

Burak'ın ülke dışında oynamasını istediğini belirten Tarhan, ''Burak’ın ileride yurt dışında oynamasını isterim ama gideceği kulübün iyi ve vizyonu olan bir kulüp olmasını gerekir... Transferde sadece para konusu değil pek çok unsurun bir araya gelmesi gerekir. Transfer bu şekilde anlamlı olur" dedi.