Lampard: "Rafael Benitez İyi İş Çıkardı"

Chelsea'nin başarılı futbolcusu Frank Lampard, teknik direktör Rafael Benitez ile geçirdikleri döneme dair açıklamalarda bulundu.

Yayınlanma Tarihi: 22.05.2013 21:29
Değiştirme Tarihi: 22.05.2013 21:27
Lampard: 'Rafael Benitez İyi İş Çıkardı'

Kasım ayında Roberto Di Matteo'nun görevine son verilmesi ile geçici olarak Chelsea'nin başına geçen Rafael Benitez, takımı ile UEFA Avrupa Ligi şampiyonluğuna ulaşırken, Premier Ligi'de üçüncü sırada bitirdi.

Geçen hafta attığı 203. golle kulüp tarihinin en skorer ismi rekorunu eline geçiren tecrübeli futbolcu Frank Lampard, Benitez ile geçirdikleri döneme dair açıklamalarında İspanyol teknik adamın iyi işler başardığını söyledi:

"Takım olarak olumsuz bir görüntü sergiliyorduk, Benitez o halde takımın başına geçti ve sanırım bu onun için de zor bir durumdu. Bir takımın başına geçici olarak getirildiğinizi bilmek baş etmesi kolay bir durum değil. Ama o profesyonel birisi ve bizi maçlara çok iyi hazırladı."

"Onun bir süre sonra takımdan ayrılacağını bilmek kendisi ile uzun ve köklü ilişkiler geliştirmemize izin vermedi. Ama o yine de çok iyi bir iş başardı ve iki sene üst üste bir Avrupa Kupası'nı müzemize götürdük."