KYK yurtları açılacak mı? Yurt başvuruları ne zaman yapılacak?

KYK yurt başvuruları, dün YÖK'ten çıkan karar sonrası birçok öğrenci tarafından sorgulanan ve merak edilen konular arasında yer almaya başladı. Koronavirüs salgını nedeniyle tedbir olarak kapatılan KYK yurtları için araştırmalar devam ediyor. Hibrit eğitime geçilmesiyle birlikte uygulama eğitim alanında yüz yüze eğitim alacak öğrencilerin çoğu okullarına yeniden dönecek. Peki, KYK yurtları açılacak mı? Yurt başvuruları ne zaman yapılacak?

Yayınlanma Tarihi: 18.02.2021 11:14
Değiştirme Tarihi: 18.02.2021 11:14
KYK yurtları açılacak mı? Yurt başvuruları ne zaman yapılacak?

KYK yurtlarının ne zaman açılacağını merak eden binlerce öğrenci, YÖK tarafından alınan yüz yüze eğitim kararı sonrası araştırma yapmaya başladı. Uygulamalı eğitimlerin yüz yüze yapılacağı yeni sistemde öğrenciler yurtların ne zaman açılacağını merak ediyor. Peki, KYK yurtları açılacak mı? Yurt başvuruları ne zaman yapılacak?

KYK YURTLARI AÇILACAK MI?

KYK yurt başvurusu için adaylar, YURTKUR'dan gelecek olan açıklamayı bekleyecek. KYK yurt başvurularına dair sürecin ne zaman başlayacağı ve takvimin ne zaman açıklanacağı henüz netleşmedi.

Yurt başvurularının hibrit eğitim kararının alınmasıyla birlikte önümüzdeki hafta içerisinde netlik kazanması bekleniyor.

Bu kapsamda bilgiler geldiğinde haberimizde ayrıntılarına yer vereceğiz.