KYK yurt başvuruları ne zaman başlayacak? YURTKUR açıklama yaptı mı?

KYK yurt başvuruları ne zaman başlayacak sorusunun yanıtı, eğitim gördüğü şehirde barınma sıkıntısı yaşamamak isteyen öğrenciler tarafından sorgulanan konular arasında yer almaya devam ediyor. Koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen yüz yüze eğitim sonrasında, KYK yurt başvuruları bu sene henüz alınmadı. Peki, KYK yurt başvuruları ne zaman başlayacak? YURTKUR açıklama yaptı mı?

Yayınlanma Tarihi: 09.02.2021 10:53
Değiştirme Tarihi: 09.02.2021 10:53
KYK yurt başvuruları ne zaman başlayacak? YURTKUR açıklama yaptı mı?

KYK yurt başvuruları, birçok üniversite öğrencisinin gündeminde yer almaya başladı. Okudukları şehirde mağdur olmamaları için KYK yurt başvurusunda bulunmak isteyen öğrenciler, bir an önce yapılacak olan açıklamayı bekliyor. Peki, KYK yurt başvuruları ne zaman başlayacak? YURTKUR açıklama yaptı mı? İşte detaylar.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, 'Yükseköğretim kurumlarımızda 2020-2021 bahar döneminde 'yüz yüze öğretime geçilmesine ilişkin görüşlerini almak üzere' Sağlık Bakanlığımıza bir yazı gönderdik.' dedi. Bu gelişmenin ardından üniversitelerin açılması noktasında beklentiye giren öğrenciler, KYK yurt başvurularına odaklandı. İşte, konuya dair ayrıntılar...

YURT BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

KYK yurt başvurusu için adaylar, YURTKUR'dan gelecek olan açıklamayı bekleyecek. KYK yurt başvurularına dair sürecin ne zaman başlayacağı ve takvimin ne zaman açıklanacağı henüz netleşmedi.

Yurt başvurularının yüz yüze eğitimle ilgili karar alındıktan sonra açıklanabileceği tahmin ediliyor.

Bu kapsamda bilgiler geldiğinde haberimizde ayrıntılarına yer vereceğiz.