KYK kredi ve burs sonuçları ne zaman açıklanacak? Kredi ve Yurtlar Kurumu tarih verdi mi?

KYK kredi ve burs sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtı binlerce öğrencinin merak edip sorguladığı konular arasında yer almaya devam ediyor. Eğitim hayatlarına destek almak için KYK bursuna başvuran öğrenciler sonuçların açıklanmasını bekliyor. Peki KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak?

Yayınlanma Tarihi: 12.11.2019 11:17
Değiştirme Tarihi: 12.11.2019 11:17
KYK kredi ve burs sonuçları ne zaman açıklanacak? Kredi ve Yurtlar Kurumu tarih verdi mi?

KYK, burs ve kredi sonuçları için açıklama yapmış, açıklamanın ardından sitenin erişilemez hale gelmesi, pek çok kişi tarafından sonuçlar açıklandı olarak yorumlanmıştı. Bu durumun ardından KYK, sosyal medya üzerinden bir açıklama yaptı.

Açıklamada,

"Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğümüz tarafından 15-21 Ekim tarihleri arasında alınan burs/kredi başvuruları için değerlendirme süreci devam etmektedir. Sürecin ardından sonuçlar http://yurtkur.gsb.gov.tr resmi sitemizden ve resmi sosyal medya hesaplarımızdan duyurulacaktır." ifadelerine yer verildi.

KYK BURS VE KREDİ SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KYK burs ve kredi sonuçları için resmi tarih konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı. Ancak, geçtiğimiz yıl başvuru 15 Ekim tarihinde gerçekleştirilmiş ve sonuçlar 13 Kasım tarihinde açıklanmıştı. Bu bilgiler ışığında bu yıl KYK burs ve kredi başvuru sonuçlarının 15 Kasım tarihinde açıklanması beklenmektedir.