KYK bursları ne zaman yatacak? Bakan Kasapoğlu'ndan öğrencileri müjdeli haber

KYK bursları ne zaman yatacak sorusunun yanıtı, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu tarafından yapılan açıklama sonrası öğrenildi. 2021-2022 eğitim yılının başlamasıyla birlikte ilk KYK bursları yattı. Bakan Kasapoğlu açıklamasında, ‘Sevgili gençler, ekim ayı burs ve kredileriniz hesaplarınızda… Yeni akademik yılın bu ilk ödemesini sağlıkla harcamanızı dilerim.’ dedi.

Yayınlanma Tarihi: 06.10.2021 10:39
Değiştirme Tarihi: 06.10.2021 10:39
KYK bursları ne zaman yatacak? Bakan Kasapoğlu'ndan öğrencileri müjdeli haber

KYK burs başvurusu yapıp almaya hak kazanan yüz binlerce öğrenciye müjdeli haberi Bakan Kasapoğlu verdi. Bakan Kasapoğlu ekim ayı KYK burslarının hesaplara yatırıldığını belirtti. İlk defa burs hakkı kazanan ve burslara sahip olan öğrenciler, KYK burslarını sorgulamaya başladı.

KYK BURSLARI NE ZAMAN YATACAK? 

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu yaptığı açıklamada, ‘Sevgili gençler, ekim ayı burs ve kredileriniz hesaplarınızda… Yeni akademik yılın bu ilk ödemesini sağlıkla harcamanızı dilerim.’ dedi.

İLK DEFA BURS VE KREDİ ALANLARA ÖDEMELER NE ZAMAN YAPILIYOR? 

Bakanlığın resmi internet sitesi içerisinde yer alan bilgi şu şekilde:

İlk defa burs/ kredi alacak öğrencilere, müracaat ettikleri öğretim yılı başı itibarıyla (ekim) normal öğrenim süresince ödeme yapılmaktadır. Bu öğrencilere, T.C. kimlik numaralarının son rakamına göre her ayın 6 ve 10'uncu günleri arasında ödeme yapılmaktadır.