KYK bursları ne zaman hangi gün ödenecek?

KYK bursları ne zaman hangi gün ödenecek?
Yayınlanma Tarihi: 20.11.2019 10:34 | Değiştirme Tarihi: 20.11.2019 10:34

KYK bursları ne zaman hangi gün ödenecek sorusunun yanıtı birçok öğrencinin merakla araştırdığı konular arasında yer almaya devam ediyor. 2019'da KYK'dan burs ve kredi kazanan öğrenciler, burslarının yatacağı tarihi araştırıyor. Peki, KYK bursları ne zaman hangi gün ödenecek?

Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından öğrencilere sağlanan bursları kazananlar belli oldu. Burs kazanan öğrencilerin ödeneklerini alabilmesi için e-Devlet üzerinden taahhütname onayı yapması gerekiyor. Peki, KYK bursları ne zaman hangi gün ödenecek?

PARALAR NE ZAMAN ÖDENECEK? 

2019'da KYK'dan burs ve kredi kazanan öğrencilerin bu haktan yararlanabilmesi için e-Devlet üzerinden taahhütnameyi onaylaması gerekiyor. Burs/kredi hakkı kazanan öğrencilerin en geç 19 Kasım saat 23.59’a kadar e-Devlet üzerinden taahhütnamelerini okuyup onaylamaları gerekiyor. (Taahhütname onayı e-Devlet mobil uygulamasından yapılamamaktadır.)

İKİ AYLIK ÖDEME 

Taahhütnamesini onaylayan öğrencilere kasım ayı sonunda ekim ve kasım olmak üzere iki aylık ödeme yapılacak.

2019 yılında geçerli olan tutarlar lisans öğrencileri için aylık 500 lira, yüksek lisans öğrencileri için 1000 lira, doktora öğrencileri için ise 1500 lira.

Burs/kredi miktarı ocak ayından itibaren lisansta aylık 550 lira, yüksek lisansta 1100 lira, doktorada da 1650 lira olarak ödenecek.

ÖDEMELER NEREDEN YAPILACAK? 

Ziraat Bankası KYK kredi/burs hesabınıza ait Bankkart Genç’inizi teslim alacağınız tarihleri ve Şubeyi/Hizmet Noktasını T.C. Kimlik numaranız ile sorgulayarak öğrenebilirsiniz.

KYK kredi/burs hesabınız taahhütname onayından sonra açılacaktır. Bununla birlikte taahhütname onayından sonra Harçlık Avans ve Kredi Kartı başvurularınız değerlendirilecek olup sonuca ilişkin tarafınıza bilgi verilecektir.