KYK burs ve öğrenim kredisi başvurusu başladı! Burs başvurusu nereden ve nasıl yapılıyor?

KYK başvurularının ne zaman başladığı ilgili soru, milyonlarca öğrenci tarafından merak ediliyordu. Öğrenciler, KYK burs ve kredileriyle ilgili internette sık sık araştırma yapıyordu. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun yaptığı son dakika açıklaması ile, 2020-21 eğitim öğretim yılı için burs ve kredi başvurularının başladığı belirtildi. Bakan Kasapoğlu'nun açıklamasıyla birlikte şimdi de burs ve kredi başvurusu nereden ve nasıl yapılır? sorusu araştırılmaya başlandı. 

Yayınlanma Tarihi: 28.10.2020 10:25
Değiştirme Tarihi: 28.10.2020 10:25
KYK burs ve öğrenim kredisi başvurusu başladı! Burs başvurusu nereden ve nasıl yapılıyor?

Son dakika haberine göre, burs ve kredi başvuruları başladı. Böylece öğrencilerin merak ettiği 2020-2021 KYK yurt ve burs başvuruları ne zaman yapılacak sorusu cevap buldu. Şimdi yüz binlerce öğrenci şimdi burs ve kredi için nasıl başvuru yapıldığını merak ediyor. 

BURS VE KREDİ BAŞVURUS NASIL YAPILIYOR?

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun yaptığı açıklama sonrası gözler, burs ve kredi başvurularına çevrildi. Öğrenciler, KYK burs ve kredi başvurularının nasıl yapılacağını merak ediyor. KYK burs ve kredi başvuruları e-Devlet üzerinden alınıyor. Başvuru sırasında öğrenciden ekonomik, sosyal ve eğitim durumuna ilişkin bilgiler talep edilmekte ve bu bilgiler kamu kurumlarından alınan veriler ile karşılaştırılarak teyit ediliyor. Yapılan değerlendirme sonucunda bütçe durumuna göre belirlenen sayıda öğrenciye burs verilmekte, durumu mevzuata uygun diğer tüm öğrencilere ise öğrenim kredisi veriliyor.

KYK KREDİ VE BURS BAŞVURUS İÇİN TIKLAYIN

KYK BURSU NE KADAR?

KYK 2020'de kredi ve ya burs 550 lira, öğrenim kredisi rakamları Ocak ayından itibaren yüksek lisansta bin 100 lira, doktorada bin 650 lira olarak uygulanacak.

Etiketler: burs kredi - kyk burs