KYK burs ve kredileri yattı mı? İşte Mart ayı KYK burs ve kredi tarihleri

KYK bursları ve kredilerinin ne zaman yatacağı birçok öğrencinin merak edip araştırdığı konuların başında yer almaya başladı. Mart ayı KYK bursları ve kredilerinin ne zaman yatacağı, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından yapılan açıklama sonrasında belli oldu. Peki, KYK bursları ve kredileri ne zaman yatacak? İşte 2021 KYK burs ve kredi tarihleri.

Yayınlanma Tarihi: 08.03.2021 10:02
Değiştirme Tarihi: 08.03.2021 10:02
KYK burs ve kredileri yattı mı? İşte Mart ayı KYK burs ve kredi tarihleri

KYK burs ve kredileriyle ilgili güzel haberi bekleyen yüz binlerce öğrenciye güzel haberi, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu verdi. Bakan Muharrem Kasapoğlu, yükseköğrenim öğrencilerinin mart ayı burs ve kredi ödemelerinin hesaplara yatmaya başladığını açıkladı.

KYK BURSLARI VE KREDİLERİ NE ZAMAN YATACAK?

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yükseköğrenim öğrencilerinin mart ayı burs ve kredi ödemelerinin hesaplara yatırılmaya başlandığını duyurdu.

Bakan Kasapoğlu yaptığı açıklamada, bugün başlayan burs ve kredi ödemelerinin 10 Mart'a kadar TC kimlik numarasının son rakamına göre hesaplara yatırılacağını bildirdi.

Kimlik numaralarının sonu 0 olanlar bugün, 2 olanlar yarın, 4 olanlar 8 Mart, 6 olanlar 9 Mart, 8 olanlar ise 10 Mart'ta ödemelerini alabilecek.