KYK burs ve kredi ödemeleri bugün başlıyor! İşte KYK'nın burs ödeme tablosu

KYK burs ve kredi ödemeleri bugün başlıyor! İşte KYK'nın burs ödeme tablosu
Yayınlanma Tarihi: 27.11.2019 12:45 | Değiştirme Tarihi: 27.11.2019 12:45

KYK burs ve kredi ödemelerinin yapılacağı tarihi merak eden binlerce öğrenciye müjde Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından geldi. KYK burs ve krediler hakkında ödeme tablosu yayınlayan Kredi ve Yurtlar Kurumu, öğrencilerin burslarının bugün itibariyle yatmaya başlayacağını açıkladı.

KYK burs ve kredi ödemelerinin ne zaman yapılacağını merak eden binlerce öğrenci araştırmalarına devam ediyor. Dün Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yayınlanan burs ödeme tablosuna göre öğrenciler bugün itibariyle burs ve kredilerine kavuşacak. İşte KYK tarafından yayınlanan burs ve kredi ödeme tablosu.

Kurumun resmi sayfası ve sosyal medya hesabı üzerinden yapılan duyuruya göre, KYK burs ve kredi ödemeleri başlıyor. İşte, KYK burs ve kredileriyle ilgili yapılan açıklama:

Haber ile ilgili metin girin!.

"İlk defa burs/öğrenim kredisi müracaatında bulunup işlemleri tamamlanan öğrencilerin ilk ödemelerine (Ekim ve Kasım ayları birlikte olmak üzere) 27 Kasım 2019 tarihi itibarıyla T.C. kimlik numarasının son hanesine göre başlanacaktır."

KYK ödemeleri T.C kimlik numarasının son rakamına göre yapıyor. Bu bilgiye göre,

T.C kimlik numarası 0 ile bitenler 27 Kasım'da,

2 ile bitenler 28 Kasım'da,

4 ile bitenler 29 Kasım'da

6 ile bitenler 30 Kasım'da

8 ile bitenler ise 1 Aralık'ta 2 aylık burs ve kredilerini alabilecek.

Bankkart Genç’inizin şifresini ATM, internet şube, mobil uygulamalarımız aracılığıyla alabilirsiniz.

KYK KARTINIZI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Ayrıca, SIFRE yazıp aralarında boşluk bırakarak “Kartınızın son 6 hanesi, Anne Kızlık Soyadınızın son 2 harfi veya Doğum Yeriniz, kartınızın arkasındaki 3 haneli güvenlik kodu” bilgilerinizi ekleyip 4757’e SMS göndererek de şifre alabilirsiniz.