KYK burs başvuruları ne zaman hangi gün başlayacak? Gözler KYK tarafından yapılacak açıklamada!

2021-2022 KYK burs başvurularının ne zaman hangi gün yapılacağı binlerce öğrenci tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl Ekim ayında başlayan KYK burs ve kredi başvurularının, bu yıl hangi tarihlerde başlayacağı merak konusu oldu. Lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine verilen KYK bursları için geri sayım başladı. Peki, KYK burs başvuruları ne zaman hangi gün başlayacak?

Yayınlanma Tarihi: 28.10.2021 14:04
Değiştirme Tarihi: 28.10.2021 14:04
KYK burs başvuruları ne zaman hangi gün başlayacak? Gözler KYK tarafından yapılacak açıklamada!

KYK burs ve kredi başvuruları için heyecanlı bekleyiş sürmeye devam ediyor. KYK burs başvurularının başlamasıyla birlikte binlerce öğrenci e-Devlet üzerinden başvurularını yapabilecek. Geçtiğimiz yıl Ekim ayında başlayan KYK burs başvurularının bu yıl Kasım ayının ilk haftasında gerçekleştirileceği düşünülüyor. Peki, KYK burs başvuruları ne zaman hangi gün başlayacak?

KYK BURS BAŞVURUSU NE ZAMAN BAŞLIYOR 2021-2022? 

2021-2022 yılı için KYK burs ve kredi başvuruları henüz açılmadı. Tarihler de şu ana kadar açıklanmış değil. Ancak geçtiğimiz yıl başvurular ekim ayında gerçekleşmişti. Başvuru süreci üniversitelerin yatay, dikey geçiş, doktora ve yüksek lisans öğrenci işlemlerini tamamlamasının ardından başlıyor.

KYK BURS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? 

Burs başvuruları, e-devlet üzerinden yapılıyor. Başvurular www.turkiye.gov.tr/kyk-krediburs-basvurusu adresinden gerçekleştirilecek. 

İlgili Sayfalar: Playlist