KYK burs başvuruları bugün sona eriyor! KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

KYK burs başvuruları için süreç bu akşam sona eriyor. Eğitim hayatlarına destek alabilmek için KYK bursuna başvuran binlerce öğrenci bir yandan da sonuçların ne zaman açıklanacağını merak ediyor. Peki, KYK burs başvuru sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak?

Yayınlanma Tarihi: 21.10.2019 10:37
Değiştirme Tarihi: 21.10.2019 10:37
KYK burs başvuruları bugün sona eriyor! KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

KYK burs başvuruları için geri sayım başladı. Burs almak için Kredi ve Yurtlar Kurumu'na başvuruda henüz bulunmayan öğrenciler, bu akşama kadar başvurularını sürdürebilecek. Peki, KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

16 Ekim itibariyle başlayan KYK burs ve kredi başvuruları 21 Ekim saat 23.59'a kadar devam edecek. Başvurular e Devlet üzerinden alınacak. Güncellemeler son güne kadar yapılabilecek. KYK, öğrencileri başvuru sırasında verdikleri bilgilerin doğruluğunu kontrol etmeleri konusunda uyarıyor.

KYK KREDİ VE BURS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

İnternet üzerinden alınacak olan KYK kredi ve burs başvurusu esnasında aylık net gelir beyan edilecek. Kişinin kendisine ait net bir geliri yoksa da anne babasına, evli ise eşine ait aylık net gelir yazılacak. Yukarıda da anlatıldığı gibi bu süreçte verilecek olan beyan KYK burs başvuru sürecini doğrudan etkileyecek.

11 adım sürecek olan KYK burs başvuru ekranında ilk adım başvuru bilgileri olacak. Bu adımdaki bazı uyarıları okuyup onaylayacak olan öğrenciler, sonraki aşamaya geçiş yapacak.

İkinci adımda öğrencinin kimlik bilgileri istenecek. Burada kimlikte yer alan bilgilerin eksiksiz bir şekilde girilmesi ya da yanlış varsa düzeltilmesi gerekiyor.

Üçüncü adımda öğrenim bilgileri, dördüncü adımda bilgilendirme mesajı, beşinci adımda adres bilgileri, altıncı adımda, özel durum bilgileri, yedinci adımda aile bilgileri, sekizinci adımda burs ya da kredinin yatırılacağı Ziraat Bankası bilgileri, dokuzuncu adımda Ziraat Bankası ürün başvuru işlemleri, onuncu adımda verilen bilgilerin önizlemesi, son adım olan on birinci adımda ise son işlem gerekecek.

SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KYK burs ve kredi başvuru sonuçları, kurumun resmi internet sitesi üzerinden açıklanacak. Geçtiğimiz yıl başvuru 15 Ekim tarihinde gerçekleştirilmiş ve sonuçlar 13 Kasım tarihinde açıklanmıştı. Bu bilgiler ışığında bu yıl KYK burs ve kredi başvuru sonuçlarının 15 Kasım tarihinde açıklanması beklenmektedir.