KYK burs başvuru sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak?

KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtı yüz binlerce öğrencinin merakla beklediği konular arasında yer almaya devam ediyor. Eğitim desteği alabilmek için KYK burs başvurusu yapan öğrenciler, sonuçlarla ilgili bir tarih açıklandı mı merak ediyor. İşte detaylar.

Yayınlanma Tarihi: 07.11.2019 10:58
Değiştirme Tarihi: 07.11.2019 10:58
KYK burs başvuru sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak?

KYK burs başvuru sonuçları için geri sayım sürmeye devam ediyor. Sosyal medyada önceki akşam yayılan 'KYK sonuçları açıklandı' vb. haberlere Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından açıklama geldi. KYK burslarını bir an önce hesaplarında görmek isteyen öğrenciler, KYK tarafından yapılacak olan sonuç duyurusunu bekliyor. Peki, KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

Geçtiğimiz yıl 15 Ekim tarihinde başvuru süreci tamamlanan KYK'nın burs ve kredi başvuru sonuçları 13 Kasım tarihinde açıklanmıştı. 2018 yılı baz alındığında bu yılın sonuçlarının kasım ayının ikinci haftasında duyurulması bekleniyor.

KREDİ VE YURTLAR KURUMU'NDAN AÇIKLAMA GELDİ

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü'nce (KYK), 15-21 Ekim tarihleri arasında alınan burs/kredi başvuruları için değerlendirme sürecinin devam ettiği, sonuçların http://yurtkur.gsb.gov.tr resmi sitesinden ve resmi sosyal medya hesaplarından duyurulacağı ifade edildi.Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü (KYK), burs/kredi başvuru sonuçlarıyla ilgili Twitter hesabından açıklama yaptı.Kurumdan yapılan açıklamada, "Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğümüz tarafından 15-21 Ekim tarihleri arasında alınan burs/kredi başvuruları için değerlendirme süreci devam etmektedir.

Sürecin ardından sonuçlar http://yurtkur.gsb.gov.tr resmi sitemizden ve resmi sosyal medya hesaplarımızdan duyurulacaktır." denildi.