KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Tarih belli oldu mu?

KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtı, eğitim ve öğretim hayatına destek almak için uğraşan öğrencilerin merak edip sorguladığı konular arasında yer almaya devam ediyor. Peki, KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Tarih belli oldu mu?

Yayınlanma Tarihi: 23.10.2019 10:18
Değiştirme Tarihi: 23.10.2019 10:18
KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Tarih belli oldu mu?

KYK burs başvurularını tamamlayan öğrenciler şimdi de dört gözle KYK burs başvuru sonuçlarının açıklanacağı tarihi sorguluyor. Tarihle ilgili bir açıklama yapılıp yapılmadığını merak eden öğrenciler, internet üzerinden araştırmalarını sürdürmeye devam ediyor. Peki, KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Tarih belli oldu mu?

KYK BURS BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KYK burs ve kredi başvuru sonuçları, kurumun resmi internet sitesi üzerinden açıklanacak. Geçtiğimiz yıl başvuru 15 Ekim tarihinde gerçekleştirilmiş ve sonuçlar 13 Kasım tarihinde açıklanmıştı. Bu bilgiler ışığında bu yıl KYK burs ve kredi başvuru sonuçlarının 15 Kasım tarihinde açıklanması beklenmektedir.

Başvuruda sorun yaşayan öğrenciler için KYK’nın Kurumsal İletişim Merkezi 444 1961 ya da resmi Twitter destek hesabı KYK_DESTEK, her zaman olduğu gibi 7/24 hizmet vermeye devam edecek.

KYK BURS VE KREDİ MİKTARI NE KADAR?

2019 yılında geçerli olan tutarlar aylık lisans öğrencileri için 500 lira, yüksek lisans öğrencileri için 1000 lira, doktora öğrencileri için ise 1500 lira.