KYK burs başvuru sonuçları bugün açıklanacak mı?

KYK burs başvuru sonuçları bugün açıklanacak mı?
Yayınlanma Tarihi: 14.11.2019 09:57 | Değiştirme Tarihi: 14.11.2019 09:58

KYK burs başvuru sonuçlarıyla ilgili heyecanlı bekleyiş sürmeye devam ediyor. Milyonlarca üniversite öğrencisinin merak beklediği KYK burs başvuruları için sonuç bilgisi merak ediliyor. Peki, KYK burs başvuru sonuçları bugün açıklanacak mı?

Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından her yıl milyonlarca öğrenciye verilen KYK bursları için araştırmalar devam ediyor. Başvurularını tamamlayan ve bekleyen öğrenciler, KYK burs başvuru sonuçları için tarih açıklaması yapılıp yapılmadığını merak ediyorlar. Peki, KYK burs başvuru sonuçları bugün açıklanacak mı?

BURS MİKTARI ARTTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Öğrenim kredisi rakamları Ocak ayından itibaren lisans öğrencileri için 550, yüksek lisansta bin 100, doktorada bin 650 lira olarak uygulanacak.' dedi. Açıklamanın tamamı şöyle;

Öğrenim kredisi rakamlarının Ocak ayından itibaren yüksek lisansta bin 100 lira, doktorada bin 650 lira olarak uygulanacağını belirten Erdoğan, "2020 Ocak ayı itibarıyla lisans öğrencilerimizin öğrenim kredisi veya bursu 500 liradan yüzde 10 artışla 550 liraya çıkıyor." dedi.

SONUÇ TARİHİ BELLİ OLDU MU? 

Kasım ayının gelmesiyle birlikte KYK burs başvuru sonuçlarına ilişkin heyecan tavan yaptı. Sonuç açıklama tarihi hakkında herhangi bir bilgi verilmeyen KYK'da, geçmiş yılın sonuç açıklama tarihi baz alındığında gözler bu ayın son günlerine çevrildi.

Geçmiş yıllardaki tecrübeler ve sonuç açıklama tarihine göre 2019-2020 KYK burs başvuru sonuçlarının 15 Kasım 2019 tarihine kadar açıklanabileceği tahmin ediliyor. Söz konusu burs başvurularına ilişkin KYK'dan ya da ilgili Bakanlık ve yetkililerden bir açıklama geldiği takdirde haberimizde yer vereceğiz.