Kuzey Kore lideri Kim Jong Un öldü mü? Kim Jong Un yaşıyor mu? Sağlık durumu nasıl?

Sosyal medyada üç gündür konuşulan 'Kim Jong Un öldü mü?' sorgusu dünyadaki insanlar tarafından arama motorlarında aratılmaya başlandı. Kimileri Kuzaey Kore liderinin koronavirüsten dolayı öldüğünü söylerken, kimileri de ameliyat sonrası yaşadığı sorunlar dolayısıyla hayatını kaybettiği iddialarını ortaya attı. Peki gerçekten Kim Jong Un'un sağlık durumu nasıl...

Yayınlanma Tarihi: 25.04.2020 14:45
Değiştirme Tarihi: 25.04.2020 14:45
Kuzey Kore lideri Kim Jong Un öldü mü? Kim Jong Un yaşıyor mu? Sağlık durumu nasıl?

Dünyayla iletişimi son derece zayıf ve içe kapalı bir ülke olan Kuzey Kore'de yaşandığı iddia edilen gelişmeler bütün dünyada yankı buldu. Bilgi konusunda oldukça sorunlu olan ve kendileri servis etmedikçe bilgi alınması neredeyse imkansız olan ülkenin lideri Kim Jong Un ile ilgili çeşitli iddialar ortaya atıldı.

KİM JONG UN ÖLDÜ MÜ? KUZEY KORE LİDERİ'NİN SAĞLIK DURUMU NASIL?

Sosyal medyada kullanıcılar, Kuzey Kore lideri Kim Jong Un'un öldüğüne dair tweetler paylaştı ve bunu Çin kaynaklarına dayandırdı. Kimi kullanıcılar 31 yaşındaki liderin dünyayı saran koronavirüs nedeniyle öldüğünü söylerken, diğer kullanıcılar da geçirdiği rahatsızlık ve sonrasında girdiği ameliyattan sağ çıkamadığından bahsetti. Sağlık durumundan kötü olduğu ifade edilen genç liderin obezite problemi olduğu normalden çok fazla yemek tüketip, çok sigara içtiği için bünyesinin iflas etmiş olabileceği söylenmişti.

Ancak iddiaların herhangi bir doğruluğu bulunmadığı belirtildi. Kuzey Kore liderinin öldüğü iddiaları hakkında ise Güney Kore istihbaratı bir açıklama yaptı ve Kim Jong un'un yaşadığı ve yakında ortaya çıkabileceği söylendi.

Kuzey Kore lideri Kim Jong Un öldüğüne dair haberler ise henüz doğrulanmamakla birlikte gündeme gelen son iddia Kim Jong'un kalp ameliyatı geçirdiği ve bunun ardından durumunun ağırlaştığı yönünde. Hatta dış basında Çin'den bir uzman doktor heyetinin Kuzey Kore'ye gönderildiği de haberlere yansıdı.