Kuzey Kore'de karantinayı ihlâl eden kişi kurşuna dizildi! ihlaline ceza:

Güney Kore medyası, bugüne kadar herhangi bir şekilde koronavirüs bilgisi aktarmayan otokratik bir rejimle yönetilen Kuzey Kore'de koronavirüs (Covid-19) tedbirlerini ihlal eden bir kişinin halka açık bir şekilde kurşuna dizerek infaz edildiğini aktardı.

Yayınlanma Tarihi: 05.12.2020 12:39
Değiştirme Tarihi: 05.12.2020 12:40
Kuzey Kore'de karantinayı ihlâl eden kişi kurşuna dizildi! ihlaline ceza:

Dünyanın en dışa kapalı ülkesi Kuzey Kore'de kapalı Çin sınırında kaçakçılık yapmakla suçlanan kişinin koronavirüs (Covid-19) tedbirlerini ihlal ettiği gerekçesiyle halka açık bir şekilde kurşuna dizilerek infaz edildiği iddia edildi. Ölüm cezasına çarptırılan kişinin 50'li yaşlarında ve Çinli iş ortaklarıyla kapalı olan sınırdan kaçakçılık yaptığı ifade edildi.

DENETLEMEK İÇİN ÖZEL BİRİM KURULDU

Kuzey Kore yönetiminin, sınır muhafızlarını kontrol etmek ve kaçakçılık yapmadıklarından emin olmak için muhafızları denetleyen özel birimler görevlendirdiği belirtildi.

Kuzey Kore resmi olarak ülkede koronavirüs vakası olmadığını iddia ederken, Kim Jong-un rejimi 'ultra yüksek düzeyde acil karantina önlemleri' getirerek, sınırdaki görevli askerlere Çin sınırından izinsiz girenleri vurma emri verildi.