Kuyumcuya sahte altın kolye satmaya çalışan şüpheliyi motokurye durdurdu: Görüntüler sosyal medyada viral oldu

İstanbul Pendik'te dün yaşanan bir olay sosyal medyada viral oldu. Kuyumcuyu dolandırmak için sahte altın vermeye çalışan bir kişi, elindeki kolyeyi satmak istedi. Durum fark edilince dükkandan çıkıp koşmaya başlayan şüpheliyi, sokaktaki motokurye tarafından yakalandı. Motokuryenin tekme atıp yere düşürdüğü adamın görüntüleri güvenlik kamerası tarafından kaydedilirken, olay sosyal medyada da gündem yarattı. 

Yayınlanma Tarihi: 06.01.2021 14:53
Değiştirme Tarihi: 06.01.2021 14:53

Pendik'te bulunan bir kuyumcuya gelen kişi, 50 bin TL değerinde altın kolyesi olduğunu söyleyerek dolandırıcılık yapmaya kalkıştı. Kuyumcu da kontrol ettikten sonra kolyenin sahte olduğu anlaşıldı. Durumu fark eden şüpheli kolyeyi de alarak dükkandan kaçtı. 

Kuyumcu çalışanları da şüpheliyi kovaladı. O sırada kovalamacayı gören bir motokurye ise koşan şüpheliyi tekme atıp yere düşürerek yakaladı. O anlar güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

Kuyumcu dükanının sahibi Selim Sevgi, “Son bir yıldır özellikle sahte, kaplama altın diye tabir ettiğimiz dışı altın suyu, içi tamamıyla gümüş vaziyette piyasaya çok korkunç derecede sahte ürünler sunuyorlar. Özellikle bize dadandılar. Bu durumdan çok mustaribiz. Son bir buçuk ay içerisinde yirmi bin liralık sahte altın yedik. Görüntülerde izleyeceğiniz gibi son dönemde yaşadığımız olayda arkadaş geldi. Bize Trabzon hasır diye tabir ettiğimiz seti getirdi. Tabi biz daha önce de geldiği için daha temkinli davrandık. Mihenk taşına sürdük. Karşı taraftaki arkadaş olayı fark edince hemen apar topar elimizden kolyeyi aldığı gibi kaçmaya başladı" dedi. 

Şüpheliyi durduran ve dönercide motokurye olarak çalışan Fırat Özalan ise, “Ben yine aynı şekilde işten dükkana doğru geçiyordum. Bir anda baktım, yan taraftaki ağabeyler bağırmaya başladı, 'Onu tutun.' diye. Ben de bilmiyorum kim olduğunu tabi. Merdivenden yan taraftaki kuyumcunun ateş etmesiyle benim ustam 'yan taraftan koş yakalarsın' dedi. Oraya geldim bir baktım üstüme doğru koşuyor. Baktım durmayınca mecburen bir şekilde durdurmak zorundaydım. Göğsüne tekme vurarak yere düşürdüm. Baktım hala kaçmaya çalışıyor, bu sefer üzerine saldırdım. Ondan sonra çevredeki insanlar gelince teslim etmek zorunda kaldım onlara. Zamanında kick boksa gitmiştim, oradan aklımda ne kaldıysa onu uyguladım" diye konuştu.

Kaynak: DHA