Kuyumcudan çaldığı altınlar sahte çıktı: Zevk için yaptım, o da sahte çıktı

Çeyrek altın alma bahanesiyle kuyumcuya giren ve tabanca ile tehditte bulunarak vitrindeki bilezikleri alan soyguncunun, çaldığı bileziklerin sahte çıktığı belirtildi. Polis ekipleri tarafından yakalanan 35 yaşındaki Sezer Karga, çaldığı altınların sahte olduğunu da gazetecilerden öğrendi. Soygunu zevk için yaptığını söyleyen Karga, 'Zevk için yaptım, o da sahte çıktı. Bir daha öyle yapmasınlar. Gerçek altınlar koysunlar' dedi.

Yayınlanma Tarihi: 09.02.2021 14:30
Değiştirme Tarihi: 09.02.2021 14:30

Konya'da dün gerçekleşen olayda, kyumcuya giderek çeyrek altın almak istediğini söyleyen Sezer Karga, çeyrek altın için tezgah altına eğilen 24 yaşındaki Mehmet Bağcıatal'a silah doğrultarak 'Dağıtırım beynini, altınları doldur' dedi. 

Vitrindeki altınları torbaya koyduran Karga, ardından kaçıp gitti. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, Karga'nın 23 suçtan sabıkalı olduğunu belirledi. 

Ekipler, şüpheliyi merkez Karatay ilçesinde yakalayarak gözaltına aldı.  Olayda kullandığı tabancanın kurusıkı olduğu belirlenen Karga'nın, çaldığı altın bileziklerin ise gözaltına alındıktan sonra imitasyon olduğunu öğrendiği ortaya çıktı. 

2 SAAT KUYUMCU DÜKKANININ KARŞISINDA BEKLEMİŞ 

Gözaltına alınan Karga'nın, ilk ifadesinde 2 saat kuyumcu dükkanının karşısında bekledikten sonra soygunu gerçekleştirdiğini söylediği öğrenildi. Karga, ifadesinde, "Borcum vardı. Gezerken, kuyumcuyu gözüme kestirdim. Karşısına 2 saat oturup bekledim. Çay içtim. İçeride kimse kalmayınca da altın alma bahanesiyle girip, soygunu gerçekleştirdim. Altınlarından sahte olduğunu bilmiyordum" dedi.  

'BİR DAHA GERÇEK ALTIN KOYSUNLAR'

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Karga, sağlık kontrolü için Konya Şehir Hastanesi'ne getirildi. Karga, gazetecilerin "Neden yaptınız?" sorusu üzerine ''Zevk için yaptım, o da sahte çıktı. Bir daha öyle yapmasınlar. Oraya gerçek altın koysunlar" dedi.

Kaynak: DHA