Kütahya ve Kars'ta da maske kullanımı zorunlu hale getirildi!

Koronavirüs önlemleri kapsamında yeni normal hayatta maskenin kullanım alanı genişletiliyor. Kütahya ve Kars'ta da maske kullanımı zorunlu hale getirildi.

Yayınlanma Tarihi: 03.06.2020 11:02
Değiştirme Tarihi: 03.06.2020 11:02
Kütahya ve Kars'ta da maske kullanımı zorunlu hale getirildi!

Kütahya ve Kars'ta da açık alanlarda ağız ve burnu tam olarak kapatacak şekilde maske takma zorunluluğu getirdi. Konuyla ilgili Kütahya İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun yaptığı açıklama şöyle oldu: "İlimiz genelinde tüm vatandaşlarımızın toplu yaşam alanı kapsamında olan açık alanlarda (meydanlar, cadde ve sokaklar, park ve bahçeler, sanayi siteleri, tarım alanları, toplu taşıma araçları, kamu-özel tüm kurum ve iş yerleri açık alanları dahil) maske takma zorunluluğu getirilmesine, maskenin ağız ve burnu tam olarak kapatacak şekilde takılmasına karar verilmiştir. Karara uymayanlar hakkında idari para cezası uygulanacaktır." 

KARS'TAN DA AÇIKLAMA 

Kars Valisi Türker Öksüz başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi toplantısında Faikbey, GAMP, Atatürk, Kazımpaşa, Dr. Metin Sözen, Ordu, Şehit Yusufbey ve Halitpaşa caddelerinin tamamı ile Ortakapı Mahallesi, İstasyon Mahallesi ve Hapan mevkisinde 3 Haziran 2020 itibarıyla ağız ve burnu tamamen kapatacak şekilde maske takmanın zorunlu hale getirilmesi kararı alındı.

PEKİ HANGİ İLLERDE MASKESİZ SOKAĞA ÇIKMAK YASAK?

Kütahya, Kars, Elazığ, Erzurum, Iğdır, Şanlıurfa, Adıyaman, Afyonkarahisar, Aydın, Balıkesir, Bartın, Denizli, Düzce, Kastamonu, Muğla, Uşak, Rize, Karabük, Kayseri, Sakarya, Siirt, Tunceli, Kırıkkale, Kırklareli, Isparta, Burdur, Konya, Kahramanmaraş, Gaziantep, Gümüşhane, Bolu, Kocaeli, İzmir, Mardin, Amasya, Malatya, Zonguldak ve Bursa. (İHA)