Kuşadası'nda normal yaşam alanı okyanus olan lambuka balığı yakalandı

Aydın'ın Kuşadası normalde okyanuslarda yaşayan 15 kilogram ağırlığında lambuka balığı yakalandı. Balığı yakalayan amatör balıkçılar şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Yayınlanma Tarihi: 03.12.2020 17:08
Değiştirme Tarihi: 03.12.2020 17:08
Kuşadası'nda normal yaşam alanı okyanus olan lambuka balığı yakalandı

Aydın'ın turism cenneti ilçesi Kuşadası'nda avlanmaya çıkan amatör balıkçıların oltalarına 15 kilogram ağırlığında doğal yaşam alanı okyanuslar olan 'lambuka' balığı takıldı. Yaklaşık 1 saat süren uğraş sonrasında tekneye alınabilen balığa Ege'de çok nadir rastlandığı belirtildi.

Kuşadası'nda yaşayan ve amatör olarak derin sularda olta ile balık avcılığı yapan Kadir Akman, Ziya Cem Taymaz, Fatih Veli ve İlker Aydoğan dün sabah saatlerinde Güvercinada Kalesi'nden tekne ile avlanmaya çıktı. Genellikle mercan, çipura ve kefal avlayan 4 balıkçı, denizden 20 kilometre açıkta oltalarına canlı yem takıp suya bıraktı. Bir süre sonra oltaya lambuka balığı takıldı. 3 metre uzunluğundaki fiber teknede avlanan balıkçılar, büyük bir heyecan ile balığı tekneye çekmeye başladı. Yaklaşık 1 saat süren uğraşlar sonucu balığı su yüzeyine çıkarmayı başaran balıkçılar, oltaya yakalanan balığın yaklaşık 1,5 metre uzunluğunda ve 15 kilo ağırlığında bir 'lambuka' olduğunu görünce şaşırdı.

Etiketler: lambuka - balık - kuşadası - okyanus