Kuruluş Osman ne zaman hangi gün başlayacak? Yayın tarihi belli oldu mu?

Kuruluş Osman ne zaman başlayacak sorusunun yanıtı diziseverler tarafından büyük bir merakla araştırılmaya devam ediyor. Başrolünde Burak Özçivit'in yer alacağı dizinin tanıtımı geçtiğimiz günlerde yayınlanmıştı. Peki, Kuruluş Osman ne zaman başlayacak? İşte detaylar...

Yayınlanma Tarihi: 21.10.2019 12:47
Değiştirme Tarihi: 21.10.2019 12:47
Kuruluş Osman ne zaman hangi gün başlayacak? Yayın tarihi belli oldu mu?

TRT 1 ekranlarında yayın hayatına başlayacak olan Kuruluş Osman dizisinin yayın tarihi birçok kişi tarafından sorgulanmaya başladı. Diriliş Ertuğrul'dan sonra büyük bir merakla beklenen Kuruluş Osman dizisinde Burak Özçivit başrolde yer alacak. Dizide Burak Özçivit'in nasıl bir performans sergileyeceğide oldukça merak ediliyor. Kuruluş Osman ne zaman hangi gün başlayacak? Yayın tarihi belli oldu mu?

KURULUŞ OSMAN NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Kuruluş Osman'ın ne zaman yayınlanacağına dair kanal bir bilgi geçmedi. Yyaınlanan fragmanda ise "yakında" ibaresi yer aldı. Dizinin kasım ayının ilk haftası yayınlanması bekleniyor.

İKTİDAR VE CİHAN DEVLETİ MÜJDESİ

Kuruluş Osman'ın ilk tanıtımında; Osman Bey sisler arasından atıyla babası Ertuğrul Bey'in otağına gelir ve kararlı biçimde bey otağına yürür. Otağın kapısını açmasıyla ışık huzmeleri arasında sahibini bekleyen tahtı görür. Tahtın üzerinde sancak, pusat ve rahnenin üzerinde Kur'an'ı Kerim vardır. Kur'an-ı Kerim'de Fetih Suresi sayfası açıktır. Osman, tahta doğru hareket ettikçe yer sarsılır. Dış sesteki Şeyh Edebali, ona iktidarı kuracağı cihan devletini müjdeler ve beylik öğütleri verir. Osman'ın göğsünde kuracağı ve nesli tarafından dünyaya yayılacak olan cihan devletini temsil eden çınar ağacı belirir. Diz çöken ve başını göğe çeviren Osman Bey, hilali görüp Allah'a teslim olur. Tahta tekrar baktığında ise taht boştur. Sancak, pusat ve Kur'an-ı Kerim, Osman'ın gönlüne işlenmiştir.