Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Kuru öksürüğe ne iyi gelir? Kuru öksürük nasıl geçer?

Kuru öksürüğe ne iyi gelir? Kuru öksürük nasıl geçer?

Kuru öksürüğü evinizdeki birkaç baharat ve karışımla yenebilirsiniz.

21.02.2014 16:45

Kuru öksürük, balgamlı öksürüğe göre çoğu zaman daha sıkıntılı ve ağrılı geçmektedir. Genellikle sigara kullanımı, kuru hava ve bakterilerden kaynaklanan bu rahatsızlık çok nadiren ciddi hastalıklarla alakalıdır.Kuru öksürük nedenleriKuru öksürük çoğunlukla sigara kullanımı, sıvı yetersizliği, kuru hava ve mikrop kapması gibi etkenlerden kaynaklanır. Öksürük temelinde soluk borusu ve akciğerdeki istenmeyen maddelerin dışarı atılmasıdır. Yani vücudumuz gırtlağa baskı yaparak açılmasını ve vücuttaki istenmeyen maddenin dışarı atılmasını sağlar. Veremin başlangıcı da kuru öksürüktür fakat kuru öksürük vakalarının çok azı verem başlangıcına işaret eder. Eğer öksürüğünüz uzun sürerse bir hekime danışmakta fayda var.Kuru öksürük nasıl geçer - Kuru öksürüğe ne iyi gelirKuru öksürük ile baş etmede en etkin yöntem bol sıvı alınmasıdır. Bol sıvı alımı ile birlikte sigara kullanımı bırakılır ve ev ortamı sürekli havalandırılırsa öksürüğünüz çok kısa sürede geçecektir.Kuru öksürük bitkisel tedavi - Kuru öksürük için şifalı bitkiler - Kuru öksürük nasıl tedavi edilirKuru öksürüğü kesmek için bazı şifalı bitkilerden de faydalanabilirsiniz. Sizin için bulduğumuz birkaç kuru öksürük bitkisel tedavi yöntemi şu şekilde:

- 1 çay kaşığı karabiber 1 tatlı kaşığı bal ile karıştırılıp yenir. İçilen bu ilaçtan sonra süt içerseniz boğazlarınız rahatlayacaktır. - 2 tatlı kaşığı dut pekmezine göz kararı karabiber dökerek günde bir kaşık yerseniz bu da boğazlarınızı rahatlatacaktır.   - Ihlamurla ayva yaprağı kaynatılır ve içilir. - Elma kabuklarıyla, zencefil, ıhlamur, ayva, tarçın ve limon kaynatılır. Suyu içilir. - Nisaştayı su ile kaynatıp limon suyu ve pekmezle karıştırın. - Bir miktar kekiği suyla kaynatıp içine bal koyup ılıtıp içelim.
Yorumlar | 3
üye profil
zeynep keleş 1 yıl önce
zugum a zugum 2 gündür geçmi öksürüğümrn
Tugba 1 yıl önce
Kuru öksürük ve dosumde yanma hirilti var ne yapmam gerekiyor
öksürük 1 yıl önce
önerdiklerinizi denedim ve çok iyi geldi teşekkür ederim. öksürük hakkında faydalı bulduğum bir site daha var bakmanızı tavsiye ederim.http://www.oksuruknasilgecer.com/