Kurtarmak istediği ağabeyini başından vurup öldürmüştü: Korkunç görüntüler ortaya çıktı

Kavga ettiği ağabeyini kurtarmak isterken elindeki tabancayla ateş açan 20 yaşındaki Murat Gündüz, ağabeyi Zidan Gündüz'ü öldürdü. Adana Seyhan'da yaşanan feci olaya ilişkin güvenlik kamerası görüntüleri de ortaya çıktı. 

Yayınlanma Tarihi: 24.06.2021 12:51
Değiştirme Tarihi: 24.06.2021 12:51

Adana'da 25 Mayıs günü 21.00 sıralarında balkonda oturan Abdulmurat Tataş, motosikletle hız yapan Zidan Gündüz'ü yavaş gitmesi için uyarınca tartışma yaşandı. Olaya, tarafların yakınları da karışınca kavga giderek büyüdü. 

Birbirleriyle boğuşan Zidan Gündüz ile Abdulmurat Tataş'ı gören Zidan'ın kardeşi Murat, ağabeyini kurtarmak için ateş etti. Kavgada tabancayla Zidan Gündüz başından, Tataş ise sırtından yaralandı. İhbar üzerine bölgeye gelen sağlık ekipleri, Tataş’ı Seyhan Devlet Hastanesi’ne, Zidan Gündüz’ü ise özel bir hastaneye götürdü. Gündüz, doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamadı.

AĞABEYİNİ VURDUĞU BELİRLENDİ

Bölgedeki güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Zidan Gündüz’ün ölümüne, Abdulmurat Tataş’ın yaralanmasına neden olan kurşunların, Murat Gündüz’ün tabancasından çıktığını saptadı. Polis, düzenlenen operasyonla kavgaya karışan Tataş'ın arkadaşı Mehmet Halat ile Hakan Gündüz’ü gözaltına aldı.

SOĞAN TARLASINDAKİ BARAKADA YAKALANDI

Olaydan sonra kaçan Murat Gündüz’ün, Sarıçam ilçesinde bir soğan tarlasındaki barakada gizlendiğini belirleyen cinayet dedektifleri, tarım işçisi gibi tarlaya gitti. Murat Gündüz, barakada yakalandı. Emniyette tabancayla ateş ettiğini kabul eden Gündüz, cinayeti reddetti. Katil zanlısı Murat Gündüz ile akrabası Hakan Gündüz ve Mehmet Halat tutuklandı.

AĞABEYİNİ ÖLDÜRDÜĞÜ ANLAR KAMERADA

Bu arada, Murat Gündüz’ün, kurtarmak için geldiği ağabeyi Zidan Gündüz’ü başından vurduğu anlara ilişkin güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde, Abdulmurat Tataş’ın, tartıştığı Zidan Gündüz’ün içinde bulunduğu otomobile sopayla vurduğu ve tarafların arasında çıkan arbede anları yer aldı. Sonrasında Zidan Gündüz’ün tabancayla otomobilden inip Tataş ile boğuştuğu, kardeşi Murat Gündüz’ün de tabancayla ateş açtığı görüldü. Murat Gündüz’ün ateş açması sonucu sırtından yaralanan Tataş ile Zidan Gündüz’ün yere yığıldığı anlar da güvenlik kamerasına yansıdı.

Kaynak: DHA