Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Ünlü şarkıcı ölüm tehditlerini umursamıyor

Ünlü şarkıcı ölüm tehditlerini umursamıyor

‘Her şeyi göze al' adlı ilk İngilizce albümünün çıkış klibi, Youtube’da 2,5 milyondan fazla kişi tarafından izlenen Kürt pop şarkıcısı Helly Luv, aldığı ölüm tehditlerine kulak asmadığını söyledi.

15.07.2014 18:43

‘Her şeyi göze al' adlı ilk İngilizce albümünün çıkış klibi, Youtube’da 2,5 milyondan fazla kişi tarafından izlenen Kürt pop şarkıcısı Helly Luv, aldığı ölüm tehditlerine kulak asmadığını söyledi.Luv, Rojavalı mültecilerin yaşadığı bir kampta molotof kokteyli, kalaşnikoflu peşmergeler ve Kuzey Irak Kürt Yönetimi bayrakları ile birlikte çektiği klibiyle bir anda bütün dikkatleri üzerine çekmiş ve ölüm tehditleri aldığını açıklamıştı.

Kürt şarkıcıya ölüm tehditleri yağıyorErbil'de Reuters'a mülakat veren Luv, "Çok sayıda İslamcı gruptan ölüm tehdidi aldım... Benim için gerçekten zor bir dönemdi" dedi. Irak doğumlu şarkıcı, "Ama benim tüm mesajım şu: Kürt halkı olarak hayallerimiz için her şeyimizi riske etmemiz ve ülkemiz için savaşmamız gerekiyor" diye ekledi.Gerçek adı 'Helen Abdulla' olan ancak 'Helly Luv' diye bilinen 25 yaşındaki şarkıcı, 'Risk it All' (Her şeyi göze al) isimli yeni albümünü 3 Şubat'ta yayımladı ve klibinin videoları 2,5 milyondan fazla izleyiciye ulaştı. Bebekliği Türkiye'deki mülteci kampında geçtiİran-Irak savaşı sırasında ailece göç etmeden önce annesinin de peşmerge olduğunu söyleyen Luv, bebekken dokuz ay Türkiye'deki bir mülteci kampında kaldığını, ardından Finlandiya'ya gittiklerini belirtti.18 yaşındayken müzik kariyerini sürdürmek için Los Angeles'a giden Luv'un "Risk it All" şarkısı, FIFA 2014 Dünya Kupası için hazırlanan bir albümde de yer aldı. Obama da takipteTwitter'daki takipçileri arasında ABD Başkanı Barack Obama da olan Luv, klibinin Kürt ruhunu ve bağımsızlık mücadelelerini temsil ettiğini söyledi.
Yorumlar | 0
üye profil