Kurban bayramında tatile giden vatandaşlara Prof. Dr. Tevfik Özlü'den önemli uyarı

Kurban bayramı dolayısıyla tatile giden vatandaşlara uyarıda bulunan Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, vatandaşlara tatil dönüşü 14 gün süreyle dikkatli olmaları gerektiğini ifade etti. Kendimizi ve yakınlarımızı izlememiz gerektiğini söyleyen Özlü, kotu ve tat alma duyusunda kayıp, ateş, öksürük, boğaz ve baş ağrısı, kas ve vücut ağrıları, bulantı, ishal, halsizlik, nefes darlığından herhangi biri varsa, sağlık kuruluşuna gidilmesi gerektiğini söyledi. 

Yayınlanma Tarihi: 03.08.2020 16:25
Değiştirme Tarihi: 03.08.2020 16:25
Kurban bayramında tatile giden vatandaşlara Prof. Dr. Tevfik Özlü'den önemli uyarı

Sosyal medya hesabından takipçilerine uyarılarda bulunan Prof. Dr. Tevfik Özlü, tatile giden vatandaşların tatil dönüşü 14 gün süreyle dikkatli olmaları gerektiğini söyledi. 

Bu süreçte çok sayıda kişiyle temas edildiğinin altını çizen Özlü, virüs bulaşmış olabileceğini ve koronavirüs belirtilerinin olması durumunda gecikmeden sağlık kuruluşuna gidilmesi gerektiğini ifade etti. 

Semptomun olmayışının, hasta olunmadığı anlamına gelmediğini belirten Tevfik Özlü, belirti göstermeden de virüsü kapmış ve başkasına bulaştırmış olabileceğimiz ihtimalini dile getirdi. 

Sosyal mesafe kuralını korumamız gerektiğini söyleyen Özlü, gerektiği şekilde de maske kullanmamız gerektiğini vurguladı.