Kurban Bayramı’nda hangi otoyol ve köprüler ücretsiz olacak?

9 günlük Kurban Bayramı tatili dolayısıyla 10 Eylül Cumartesi günü gece yarısından 19 Eylül Pazartesi günü saat 07.00'a kadar bazı köprü ve otoyollardan ücret alınmayacak.

9 günlük Kurban Bayramı tatili boyunca Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğundaki otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden geçişlerde ücret alınmayacak. Öte yandan Ankara Büyük Şehir Belediyesi bayram tatili boyunca toplu taşımanın ücretsiz olacağını açıkladı. İstanbul’da ise Kadir Topbaş İSPARK’ın ücretsiz olacağını duyururken İETT işletmesindeki toplu taşıma araçlarında ulaşım yüzde 50 indirimli gerçekleşecek.

İstanbul’da Karayolları Genel Müdürlüğü’nün sorumluluğunda bulunan otoyol ve köprüler Kurban Bayramı’nda ücretsiz olacak. Ancak özel sektörün işlettiği köprü ve otoyollardaki geçişlerden ise para alınacak.

İşte İstanbul’da ücretli-ücretsiz otoyol ve köprüler....

10 Eylül Cumartesi günü gece yarısından 19 Eylül Pazartesi günü saat 07.00'a kadar sürecek olan 9 günlük bayram tatilinde, Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğundaki otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden geçişlerde ücret alınmayacak.

Belediyeler ile bunların kurdukları birlik, müessesse ve işletmecelerce yürütülen toplu taşıma hizmetleri 12 Eylül Pazartesi gününden başlayarak, 15 Eylül Perşembe günü saat 24.00'e kadar ücretsiz olacak.

Osamangazi ve Yavuz Sultan Selim ücretli

Yeni açılan Osmangazi Körfez Geçiş Köprüsü ve İstanbul Boğazı’nın üçüncü köprüsü Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden geçişler ise işletmecileri özel sektörden olduğu için ücretli olmaya devam edecek.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 9 gün sürecek Kurban Bayramı tatili nedeniyle 25-30 milyon vatandaşın yola çıkacağını belirterek, bayram trafiğinde tüm yollarda yaşanacak yoğunluk nedeniyle bakanlık olarak kara, deniz, hava ve demiryollarında tüm önlemleri aldıklarını ifade etti.

İSPARK ücretsiz!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da Kurban Bayramı boyunca İETT otobüslerinin yüzde 50 indirimli, ana arterler ve yol üzerinde bulunan İSPARK'ların ise ücretsiz olacağını açıkladı.

Yüzde 50 indirimli

İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri'nden (İETT) yapılan açıklamada bayram süresince toplu ulaşım araçlarının yüzde 50 indirimli olacağı duyuruldu.

Yorumlar | 0
üye profil