Kurban Bayramı tatili uzatılacak mı? İşte gelen 2 farklı talep! Karar bekleniyor...

Kurban Bayramı tatiliyle ilgili 2 farklı talebin ortaya konduğu öğrenildi. Turizmciler, Kurban Bayramı tatilinin uzatılmasını talep ederken, Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, tatilin uzatılmasının ekonomiye durgunluk yaşatacağını ve bu nedenle de karşı olduğunu dile getirdi. Öte yandan Kurban Bayramı tatili uzatılacak mı? sorusu pek çok kişi tarafından merak edilip internette araştırılıyor.

Yayınlanma Tarihi: 22.06.2021 14:10
Değiştirme Tarihi: 22.06.2021 14:10
Kurban Bayramı tatili uzatılacak mı? İşte gelen 2 farklı talep! Karar bekleniyor...

4 gün sürecek olan Kurban Bayramı tatili, 19 Temmuz Pazartesi'den 23 Temmuz Cuma gününe kadar devam edecek. Pazartesi öncesi ve cuma sonrası hafta sonu olması durumuyla, pek çok kişi 9 gün tatile gitmek için fırsat bulmuş oldu. Turizmciler ise Kurban Bayramı tatilinin uzatılmasını istiyor. 

Kurban Bayramı, 19 Temmuz'da başlarken, 23 Temmuz'da sona erecek. İşte Kurban Bayramı tarihleri...

Kurban Bayramı Arifesi: 19 Temmuz Pazartesi

Kurban Bayramı 1. Gün: 20 Temmuz Salı

Kurban Bayramı 2.Gün: 21 Temmuz Çarşamba

Kurban Bayramı 3.Gün: 22 Temmuz Perşembe

Kurban Bayramı 4. Gün: 23 Temmuz Cuma

TURİZMCİLERİN TALEBİ UZATILMASINDAN YANA

Turizmciler Kurban Bayramı tatilini 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'yle birleşmesini istiyor.

Böylelikle 15 Temmuz'un perşembe gününe denk gelmesi sebebiyle şu anda 9 gün kabul edilen tatil 11 güne çıkacak. Öte yandan bu fikre karşı talepler de söz konusu. 

TİCARET TARAFINDAN KARŞI TALEP 

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, Kurban Bayramı tatilinin uzatılması taleplerine "Uzun tatillerde üretim çarkları ve ticaret kesintiye uğruyor, ihracat yavaşlıyor" diyerek karşı çıktı.

Uzun tatil süresinin "üretim ve ihracatı yavaşlatarak milli gelirin artışını engelleyeceğini" belirten Baran, "Yeniden ekonomik çarkını döndürebilmek için kepenklerini kaldıran üyelerimizi yeni bir uzun tatil süreciyle karşı karşıya bırakmak, ticaret hayatını, üretimi ve ihracatı sekteye uğratarak ülke ekonomisinin olumsuz yönde etkilenmesine sebebiyet verebilir" değerlendirmesinde bulundu.  

Kaynak: CNN Türk