Kurban Bayramı tatili 9 gün mü? Bayram tatili bu yıl kaç gün olacak?

2021 Kurban Bayramı için geri sayım başladı. Kurban Bayramı tatilinin bu yıl kaç gün olduğunu sorgulayan vatandaşlar, konuyla alakalı gündemde yaşanan gelişmeleri takip etmeye devam ediyor. Bu yıl Kurban Bayramı'nın hafta sonuna gelmesiyle birlikte bayram 4 gün sürecek. 19 Temmuz tarihi de resmi tatil ilan edilirse, hafta sonlarıyla birleşen Kurban Bayramı tatili 9 gün olacak. Peki, Kurban Bayramı tatili 9 gün mü? Bayram tatili bu yıl kaç gün olacak?

Yayınlanma Tarihi: 08.07.2021 13:11
Değiştirme Tarihi: 08.07.2021 13:11
Kurban Bayramı tatili 9 gün mü? Bayram tatili bu yıl kaç gün olacak?

2021 Kurban Bayramı tatilinin bu yıl kaç gün olduğunu merak eden vatandaşlar, hem tatil programı yapmak hem de biraz dinlenmek için araştırmalarını sürdürüyor. 20 Temmuz günü başlayan Kurban Bayramı 23 Temmuz günü son bulacak. Fakat 19 Temmuz Pazartesi gününün resmi tatil ilan edilmesiyle birlikte, hafta sonlarıyla birleşen bayram tatili 9 güne çıkacak. İşte detaylar.

KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN? 

Yılın ikinci dini bayramı olan Kurban Bayramı 4 gün sürecek. Kurban Bayramı tatili ise bu sene hafta sonuna denk gelecek. 20 Temmuz günü başlayan Kurban Bayramı 23 Temmuz günü son bulacak. Kurban Bayramı'nın 15 Temmuz'la birleşmesi halinde tatilin 11 gün olacağı öne sürülürken, konuya dair ise henüz resmi bir açıklama gelmedi.

AREFE VE BAYRAM TARİHLERİ 

Kurban Bayramı, 19 Temmuz'da başlarken, 23 Temmuz'da sona erecek. İşte Kurban Bayramı tarihleri...

Kurban Bayramı Arifesi: 19 Temmuz Pazartesi

Kurban Bayramı 1. Gün: 20 Temmuz Salı

Kurban Bayramı 2.Gün: 21 Temmuz Çarşamba

Kurban Bayramı 3.Gün: 22 Temmuz Perşembe

Kurban Bayramı 4. Gün: 23 Temmuz Cuma

KURBAN BAYRAMI TATİLİ KAÇ GÜN? 

Kurban Bayramı 4 gün sürmesi sebebiyle tatil arife günü 19 Temmuz Pazartesi'nden 23 Temmuz Cuma olan bayramın son gününe kadar devam edecek.

Ancak pazartesi öncesi ve cuma sonrası hafta sonu olması sebebiyle de tüm hafta yani 9 gün tatile gitmek isteyenler için birleştirilmiş olacak.Turizmciler Kurban Bayramı tatilini 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'yle birleşmesini istiyor.

Böylelikle 15 Temmuz'un perşembe gününe denk gelmesi sebebiyle şu anda 9 gün kabul edilen tatil 11 güne çıkacak. Öte yandan bu fikre karşı talepler de söz konusu olmuştu. Konu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmazken, her hangi bir değişiklik olmadığı takdirde bayram tatili 4 gün olacak. Cumartesi - Pazar izin yapan iş grupları için ise 6 gün olarak kullanılacak.