Kurban Bayramı ne zaman? 2021 Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?

2021 Kurban Bayramı ne zaman ayın kaçında idrak edilecek sorusunun yanıtı, birçok vatandaşın merak edip araştırdığı konular arasında yer almaya devam ediyor. Bu yıl Temmuz ayına denk gelen Kurban Bayramı sayesinde vatandaşlar bir yandan da bayram için tatil planı yapıyor. Peki, Kurban Bayramı ne zaman? 2021 Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak? İşte gündemden son gelişmeler.

Yayınlanma Tarihi: 06.07.2021 11:36
Değiştirme Tarihi: 06.07.2021 11:36
Kurban Bayramı ne zaman? 2021 Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?

Kurban Bayramı için geri sayım sürmeye devam ediyor. Havaların iyice ısınması ve Kurban Bayramı'nın yaklaşması nedeniyle, bayram tarihleri hakkında araştırmalar yapılmaya başladı. Hem tatil planı yapmak hem de dini vazifelerini yerine getirmek isteyen vatandaşlar, 2021 Kurban Bayramı'nın ne zaman hangi güne denk geldiğini ve bayram tatilinin bu yıl kaç gün olacağını merak ediyor. Peki, Kurban Bayramı ne zaman? 2021 Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?

KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN? 

Kurban Bayramı, 19 Temmuz'da başlarken, 23 Temmuz'da sona erecek. İşte Kurban Bayramı tarihleri...

Kurban Bayramı Arifesi: 19 Temmuz Pazartesi

Kurban Bayramı 1. Gün: 20 Temmuz Salı

Kurban Bayramı 2.Gün: 21 Temmuz Çarşamba

Kurban Bayramı 3.Gün: 22 Temmuz Perşembe

Kurban Bayramı 4. Gün: 23 Temmuz Cuma

BAYRAM TATİLİ 11 GÜN OLACAK MI? 

Bayram tatilinin 11 gün olması için öncelikle resmi tatil olan 15 Temmuz Perşembe gününün ardındaki 16 Temmuz tarihinin de resmi tatil ya da idari izin olarak belirlenmesi gerekecek. Arefe günü olan 19 Temmuz Pazartesi gününün de tam gün tatil kapsamına alınması halinde, 15 Temmuz-25 Temmuz tarih aralığı 11 gün tatil olarak ilan edilmiş olacak.

Ancak idari izin kararı alınması halinde bu tatil imkanından sadece kamu görevlileri faydalanabilecek. Resmi tatil olarak ilanı durumunda ise özel sektör çalışanları da sürecin içerisine dahil edilmiş olacak.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un başlayan turizm sezonu, otellerde alınan tedbirler ve sezona ilişkin bilgi vereceği toplantıda Kurban Bayramı’nda alınacak tedbirler de masada olacak. Kabinede perşembe gününe denk gelen ve resmi tatil olan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, 20 Temmuz Salı günü başlayıp 24 Temmuz Cuma gününe kadar sürecek Kurban Bayramı tatilinin hafta sonunu da içine alacak şekilde birleştirilip birleştirilmeyeceğine yönelik formülün de ele alınması bekleniyor.