Kurban Bayramı ikramiyeleri ne zaman yatacak? İşte emeklilerin beklediği tarih...

Kurban Bayramı ikramiyeleri ne zaman yatacak sorusunun yanıtı, yüz binlerce emekli vatandaşın merak edip araştırdığı konular arasında yer almaya başladı. Bakan Selçuk tarafından verilen son dakika bilgisiyle birlikte emeklilerin beklediği haber geldi ve Kurban Bayramı ikramiyelerinin yatacağı tarih açıklandı.

Yayınlanma Tarihi: 13.07.2020 09:36
Değiştirme Tarihi: 13.07.2020 09:39
Kurban Bayramı ikramiyeleri ne zaman yatacak? İşte emeklilerin beklediği tarih...

Yüz binlerce emekli vatandaşın merakla beklediği bayram ikramiyelerinin ödeneceği tarih açıklandı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaklaşık 12 milyon emeklinin Kurban Bayramı ikramiyelerinin 17-29 Temmuz tarihleri arasında ödeneceğini açıkladı ve müjdeyi verdi.

Bakan Selçuk, Kurban Bayramı ikramiyelerinin, emeklilerin zor durumda kalmaması için emekli maaşlarıyla aynı gün bankaya yatacağını bildirdi.

SSK VE BAĞKUR EMEKLİLERİNİN BAYRAM İKRAMİYE TARİHLERİ

Bakan Selçuk, zamlı Temmuz aylıkları ile Kurban Bayramı ikramiyelerinin, SSK’lı emeklilerimiz için 17-26 Temmuz tarihleri arasında, Bağkur’lu emeklilerimiz için de 25-28 Temmuz tarihleri arasında aylık ödeme günlerinde hesaplara yatırılacağını ifade etti.

Ayrıca, Bakan Selçuk Emekli Sandığı kapsamında olan vatandaşlarımızın Ağustos ayına ilişkin aylıklarının, Kurban Bayramına denk gelmesi nedeniyle Temmuz aylık farkının, Ağustos aylıklarının ve Kurban Bayramı ikramiyelerinin birlikte ödeneceğini kaydetti.

Bu kapsamda Ziraat Bankası’ndan her ayın 1. ve 2. gününde aylıklarını alanlara 28 Temmuz’da, 3. 4. ve 5. Gününde aylıklarını alanlar da 29 Temmuz’da ödemeler gerçekleştirilecek. Aylıklarını diğer bankalardan alan emeklilerimize ise 28 Temmuz’da ödeme yapılacak.