Kuralların hiçe sayıldığı semt pazarı normal saatinden erken kapatıldı

Sivas'ta tedbirlerin ihlal edildiği semt pazarı, uzun bir aranın ardından ilk kez açılmasına rağmen polisin müdahalesiyle 1,5 saat erken sonlandırıldı.

Yayınlanma Tarihi: 08.05.2021 17:52
Değiştirme Tarihi: 08.05.2021 17:52
Kuralların hiçe sayıldığı semt pazarı normal saatinden erken kapatıldı

SİVAS'ta tedbirlerin ihlal edildiği semt pazarı polisin müdahalesiyle 1,5 saat erken sonlandırıldı.İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliklerine gönderilen genelge kapsamında Sivas'ta 7 ayrı noktada bugün saat 10.00 ile 17.00 arasında pazar kuruldu. Aydoğan Mahallesi'nde kurulan pazarda vatandaşlar tüm alınan önlem ve uyarılara rağmen aşırı yoğunluk oluşturdu. Bunun üzerine harekete geçen polis ekipleri 17.00'a kadar süresi bulunan pazarı 15.30 itibari ile alışverişe kapattı. Polis ve zabıta megafonuyla uyarılan vatandaşlar, pazar yerinden çıkmamak için bir süre direndi. Pazarcılar ise sosyal mesafe kurallarına uyulmamasına tepki gösterdi. 

Pazarcı esnafı Necati Tırnakçı (56), sosyal mesafe kuralına uyulmadığını belirterek, "Pazarda bizim geçimimiz var. Bunları çöpe döksek yazık değil mi? Sosyal mesafe tek taraflı olmaz. İnsanlar sosyal mesafelerine dikkat etsin ki biz de ekmeğimizi yiyelim. Herkes ekmeğini yesin. Kurallara uyalım ki bizi ekmeğimizden etmesinler" dedi.