Kur'an-ı Kerim sayfalarını yırtıp İslam'a hakaret eden İbrahim Atabey hakkında soruşturma başlatıldı

Gelen son dakika haberine göre, sosyal medyada infial yaratan görüntülerle ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Kur'an-ı Kerim sayfalarını yırtan ve İslam'a hakaret eden İbrahim Atabey hakkında soruşturma başlatıldı. Konuyla ilgili açıklama Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan gelirken, ikinci bir açıklama da Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapıldı. Emniyet, Kur’an-ı Kerim’i yırtan İ.A.’nın, firari olarak bulunduğu Rusya’dan Türkiye’ye iadesi için işlem başlatıldığı belirtildi.

Yayınlanma Tarihi: 16.11.2020 20:41
Değiştirme Tarihi: 16.11.2020 20:41
Kur'an-ı Kerim sayfalarını yırtıp İslam'a hakaret eden İbrahim Atabey hakkında soruşturma başlatıldı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamada, "İbrahim Atabey isimli şahıs hakkında Kur’an-ı Kerim sayfalarını yırtması ve İslam dinine yönelik sosyal medya paylaşımları nedeniyle halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve halkın bir kısmının benimsediği dini değerleri alenen aşağılama suçlarından resen soruşturma başlatılmıştır. Şüpheli İbrahim Atabey’in Rusya ülkesinde bulunduğu bilgisi alınmış olup, soruşturma işlemlerine titizlikle devam olunmaktadır" denildi.

EGM'DEN AÇIKLAMA

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, "Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ve bağlı il birimlerince yürütülen sanal devriye faaliyetleri kapsamında; 6 Kasım 2020 tarihinde YouTube adlı video paylaşım sitesinde paylaşılan ve sosyal medyada #İ.A.Tutuklansın etiketiyle gündeme gelen bir videoda dini değerleri alenen aşağılayan ve kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’i yırtan şahsın görülmesi üzerine tespit çalışması yapılmıştır. Videodaki şahsın İ.A. olduğu, çeşitli suçlardan 11 adet kaydının bulunduğu, firari olarak Rusya’da ikamet ettiği anlaşılmıştır. Şahıs hakkında yasal işlem başlatılmış olup ülkemize iade süreci takip edilmektedir" ifadelerine yer verildi.

Kaynak: İHA