Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Tam 1 yıl geçti ama... Hala kayıplar

Tam 1 yıl geçti ama... Hala kayıplar

Kumburgaz'da geçen sene deniz bisikletiyle açıldıkları denizde kaybolan gençlerin aileleri olayın yıldönümünde anma töreni düzenledi. Annelerin feryatları yürekleri dağladı.

17.08.2015 16:44

Kumburgaz'da geçen sene deniz bisikletiyle açıldıkları denizde kaybolan gençlerin aileleri olayın yıldönümünde anma töreni düzenledi. Annelerin feryatları yürekleri dağladı.

17 Ağustos 2014'de Kumburgaz'da kiraladıkları deniz bisikletiyle açıldıkları denizde kaybolan Mikail Çelik, Serdar Demir, Doğan Demir, Şükrü Kahraman ve Yusuf Büyükizgi'nin aileleri, olayın birinci yıl dönümünde anma töreni düzenledi. Boğulan gençlerin resimlerini taşıyan aileleri, denize çiçek bıraktı, sahilde mum yaktı. Olayda iki oğlunu kaybeden ve kızlarının desteğiyle ayakta durabilen Ruskat Demir “Doğan'ım nerede? Serdar'ım nerede? Kurban olduğum çocuklarım nerede?" şeklinde feryat etti. Ruskat Demir sık sık çocuklarının resimlerine sarılarak öptü. 17 Ağustos 2014'de açıldıkları denizde boğulan ve yaşları 25 ile 30 arasında değişen geçlerden Serdar Demir'in cenazesi olaydan 7 gün sonra Kumburgaz'dan 100 kilometre uzakta Marmara Adası yakınlarında bulunmuştu. Diğer dört gencin cenazesi ise tüm aramalara rağmen bulunamamıştı.

'Suçluların ceza almamasına tepki gösterildi’

Kayıp geçlerden Mikail Çelik'in ağabeyi İsmail Çelik 5 kişinin ölümüne sebep olmakla suçladığı işletme sahibinin henüz ceza almamış olmasına tepki gösterdi. Çelik,“ 2014 17 Ağustos'ta 5 kardeşimizi kaybettik ve halen sanık dışarıda. 5 kişinin ölümüne sebebiyet vermesine rağmen bu ülkede demek ki bazı şeyler yerine oturmamış, demek ki hukuksal hiç bir şey yok. 5 kişinin nasıl ölmesi gerekiyor ya da ne olması gerekiyor ki o insan içeri girsin. O zamandan bu zamana 1 sene geçti ve sanık şu an dışarıda, halen dışarıda. Ülkemizde insanlar çıkıyor diyor ki, 'Biz hukuk devletiyiz'. Hangi hukuk? Bunu bütün devlet erkanına soruyorum, hangi hukuk, hukuk nasıl, kime göre ve neye göre hukuk. Ne olması gerekiyor bir insanın tutuklanması için, fiili bir şey mi yapması gerekiyor. İlle gidip birini boğazlaması mı gerekiyor, öldürmesi mi gerekiyor? 5 tane pırıl pırıl gencimiz gitti. Birini bulduk 4'nü bulamadık. Bu saatten sonra ne olması gerekiyor yani. Bu insanın içeri alınması için ve yahut da gereğinin yapılması için ne olması gerekiyor. Görüyorsunuz anneler ağlıyor, başka anneler ağlamasın" diye konuştu.

Yorumlar | 0
üye profil