Kuğu fırtınası nedir, ne zaman olur, kaç gün sürer?

Kuğu fırtınası nedir, ne zaman olur, kaç gün sürer?
Yayınlanma Tarihi: 15.04.2019 18:21 | Değiştirme Tarihi: 15.04.2019 18:21

İstanbul’da yaşanan fırtına ve soğuk hava akıllara ‘kuğu fırtınası nedir?’ sorularını getirdi. Peki, kuğu fırtınası nedir, özellikleri neler ve kaç gün sürer? İşte yanıtı…

Kuğu fırtınası geliyor! 16 Nisan’da başlayacak olan kuğu fırtınası 3 gün sürecek. Peki, kuğu fırtınası nedir, özellikleri nedir, nasıl meydana gelir? Kuğu fırtınası ile ilgili merak ettiklerinizi sizin için araştırdık. Kuğu fırtınası en çok aratılan konularda nbiri oldu. Kuğu fırtınası, eski denizciler tarafından kullanılan bir tabir olmakla birlikte. Bahar ayında yaşanan fırtınalara da verilen isimlerden biridir.

Türk denizcilerinin yüzlerce yıllık gözlem ve deneyimlerle oluşturduğu fırtına takvimi çerçevesinde kuğu fırtınası da yer almaktadır. Bahar mevsiminde meydana gelen ve tüm yurdu etkisine alan kuğu fırtınası nedeniyle şiddetli rüzgar ve yağışlı hava, kışı adeta yenden getirir. Kuğu fırtınası her yıl tahmini olarak 16 Nisan'da başlar ve 3 gün devam eder. Genellikle 16-17-18 Nisan tarihlerinde etkili olan kuğu fırtınası bazı yıllar bir-iki gün kadar değişkenlik gösterebilir.