Kucağındaki oğluyla ölesiye dövdüler: 'Beni öldüreceklerdi'

Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesine bağlı Akşemsettin Mahallesi'nde yaşayan 27 yaşındaki Rukiye Çapar, bina önüne çöp atma üzerine başlayan tartışma sonrası komşusu E.K. ile akrabaları tarafından darp edildi. Kucağındaki oğlu ile birlikte dehşeti yaşayan kadın, suç duyurusunda bulunurken, '7 kişiydiler, beni aralarına alıp darp ettiler. Tekme, tokat ve taşlarla darp edip ölüme terk ettiler.' dedi. 

Yayınlanma Tarihi: 22.10.2020 14:09
Değiştirme Tarihi: 22.10.2020 14:09

Bina önüne çöp atılması yüzünden çıkan tartışma, büyük bir dehşete dönüştü. 27 yaşındaki kadın, komşusu ve komşusunun yakınları tarafından öleysiye dövüldü. 

Kucağındaki oğlu A.M.Ç. (2) ile birlikte darp edilen genç kadın, hastanedeki tedavisinin ardından güvenlik kamerası kayıtları ile darp raporunu polise vererek komşusundan şikayetçi oldu. Hem oğlunun hem de kendisinin darp edildiğini belirten Çapar, kendilerini darp eden komşularının cezalandırılmasını istedi. Yaşanan olay saniye saniye güvelik kamerasına yansıdı.

Olay sonrası İHA'ya konuşan Rukiye Çapar, "7 kişiydiler, beni aralarına alıp darp ettiler. Tekme, tokat ve taşlarla darp edip ölüme terk ettiler. Komşularıma da bırakın içeri alıp öldüreceğiz, demişler. Bir tanesi boğazımı sıktı, diğeri de bıçağı getirdi, al bu bıçağı öldürün bunu, dedi. Böyle bir vicdansızlık görmedim. Hastaneye gittim. Darp raporlarıyla birlikte suç savcılığa suç duyurunda bulundum. Bana ve oğluma bunu yapanların cezalandırılmasını istiyorum” ifadelerini kullandı.