Kuaförler açık mı? Berberler ve kuaförler ne zaman açılacak? 17 Mayıs’ta açılacak mı?

Kuaförler ve berberler ne zaman açılacak merak ediliyor. Ülkemizde uygulanan tam kapanma, 17 Mayıs Pazartesi günü sona erecek. Vatandaşlar ise yarından itibaren berberler ve kuaförler açılacak mı sorgulamaya başladı. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge il sorunun cevabı belli oldu. Peki, berberler ve kuaförler 17 Mayıs’ta açılacak mı?

Yayınlanma Tarihi: 16.05.2021 18:56
Değiştirme Tarihi: 16.05.2021 18:56
Kuaförler açık mı? Berberler ve kuaförler ne zaman açılacak? 17 Mayıs’ta açılacak mı?

Ülkemizde 29 Nisan Perşembe günü başlayan tam kapanma, 17 Mayıs Pazartesi günü sona erecek. Tam kapanma ile geçici süre kapalı olan berber ve kuaförlerin açılıp açılmayacağı merak edilmeye başlandı. İçişleri Bakanlığı, 17 Mayıs Pazartesi günü başlayacak kademeli normalleşme dönemi genelgesini yayınladı. Bu genelge ile berber ve kuaförlere dair merak edilenler netleşti. İşte detaylar…

BERBERLER VE KUAFÖRLER AÇILACAK MI?

İçişleri Bakanlığı, Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında 17 Mayıs Pazartesi saat 05.00'ten 1 Haziran Salı saat 05.00'e kadar kademeli normalleşme dönemi tedbirlerinin uygulanacağını duyurdu. Genelgede geçen metine göre berber ve kuaförler, hafta içi günlerde 07.00-20.00 saatleri arasında hizmet verebilecek.

"Çay ocakları ise masa, sandalye/taburelerini kaldırmak ve sadece esnafa servis yapmak kaydıyla faaliyetlerine devam edebileceklerdir. Yukarıda sayılan iş yerleri dışında kalan ve tam kapanma döneminde faaliyetlerine ara verilen perakende ve hizmet sektöründeki giyim, tuhafiye, züccaciye, hırdavat, terzi, berber gibi dükkanlar ile büro ve ofisler, Sağlık Bakanlığı Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde içerisinde bulunduğu işkolu için belirlenen tüm salgınla mücadele tedbirlerine riayet etmek kaydıyla hafta içi günlerde 07.00-20.00 saatleri arasında faaliyet gösterebileceklerdir.