Kuaför ve berberler saat kaçta kapanacak? İşte kuaför ve berberlerin yeni çalışma saatleri

Kuaför ve berberlerin saat kaçta kapanacağı, birçok vatanda ve işletmecinin merak edip araştırdığı konular arasında yer almaya başladı. Kademeli normalleşme dönemine girilmesiyle birlikte, kuaför ve berberler için yeni çalışma saati düzenlemesi getirildi. Peki, kuaför ve berberler saat kaçta kapanacak? İşte kuaför ve berberlerin yeni çalışma saatleri

Yayınlanma Tarihi: 03.03.2021 11:04
Değiştirme Tarihi: 03.03.2021 11:04
Kuaför ve berberler saat kaçta kapanacak? İşte kuaför ve berberlerin yeni çalışma saatleri

Kuaför ve berberlerin çalışma saatlerinin değişmesiyle birlikte birçok vatandaş randevu saatlerini kaçırmamak adına internet üzerinden yeni çalışma saatlerini araştırmaya başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, illerdeki risk durumuna göre lokantaların açılmasından yüz yüze eğitime, hafta sonu yasaklarından hafta içi kısıtlama saatlerine kadar kademeli normalleşme kararlarını duyurmuştu. Peki, kuaför ve berberler kaçta kapanacak? 

KUAFÖR VE BERBERLER SAAT KAÇTA AÇILACAK?

İçişleri Bakanlığı, valiliklere "İşyerlerinin Çalışma Saatleri" konulu genelge gönderdi.

Sağlık Bakanlığınca tespit edilen kriterlere göre 4 ayrı risk grubuna (düşük, orta, yüksek, çok yüksek) ayrılan iller arasından düşük, orta ve yüksek risk grubunda bulunan illerde, lokanta, restoran, kafeterya, pastane, tatlıcı vb. gibi yeme içme yerleri ile kıraathane ve çay bahçesi gibi iş yerleri için 07.00-19.00 saatleri arasında % 50 kapasite ile müşterilerine işyerinde hizmet sunacak şekilde çalışabilme imkânı getirildi.

Genelgede, daha önce açılış-kapanış saatleri belirlenmiş olan işyerlerinin de (bakkal, market, manav, kasap, berber, kuaför ve güzellik salonu, terzi, ayakkabıcı vb.) açılış-kapanış saatlerinin *düşük, orta ve yüksek risk grubundaki* illerde 07.00-20.00 saatleri arası olarak belirlendiği belirtildi.

RİSK GRUBUNA GÖRE İLLER

Düşük risk grubunda yer alan iller; Ağrı, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Hakkari, Iğdır, Mardin, Muş, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Uşak, Van.

Orta risk grubunda yer alan iller; Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Aydın, Bartın, Bayburt, Bursa, Çankırı, Çorum, Denizli, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Isparta, Kahramanmaraş, Karabük, Kars, Kastamonu, Kırşehir, Malatya, Manisa, Nevşehir, Sivas, Tunceli, Yozgat.

Yüksek risk grubunda yer alan iller; Antalya, Ardahan, Artvin, Bilecik, Bolu, Çanakkale, Düzce, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kilis, Kocaeli, Kütahya, Mersin, Muğla, Niğde, Tekirdağ, Yalova, Zonguldak.

Çok yüksek risk grubunda yer alan iller ise Adıyaman, Aksaray, Amasya, Balıkesir, Burdur, Edirne, Giresun, Gümüşhane, Konya, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Tokat, Trabzon.