Kronometreli soyunma oyunu: İş görüşmesi diye gitti hayatının şokunu yaşadı 'Bir gecede 2-3 bin...'

Konya'da yaşayan 40 yaşındaki 2 çocuk annesi Ö.Y., eşinden boşandıktan sonra maddi zorluklar yaşamaya başladı. Daha önceden tanıştğı reklamcı Emrah Y.'nin bir gün kendisiyle iletişime geçmesinin ardından bu kişiden kendisine 'ünlüler de oynuyor' denilerek para karşılığı soyunulan bir oyunda yer alması teklif edildi. Ö.Y. tarafından hakkında suç duyurusunda bulunulan Emrah Y., 'fuhuşa teşvik' suçundan 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. Cezası 5 yıl süreyle ertelenen Emrah Y., ‘cinsel taciz’ suçundan beraat etti.

Yayınlanma Tarihi: 06.08.2020 11:56
Değiştirme Tarihi: 06.08.2020 11:56
Kronometreli soyunma oyunu: İş görüşmesi diye gitti hayatının şokunu yaşadı 'Bir gecede 2-3 bin...'

Olay Konya'da yaşandı... Evliyken güzellik salonu işleten Ö.Y., işyerinin reklamlarıyla da ilgilenen Emrah Y. ile 2017 yılında iş görüşmesi yaptı. O gün Emrah Y., 'Bu oyunu ünlüler de oynuyor' diyerek, soyunularak oynanan bir oyunda bahsetti. Çok para kazanacağı vaadinde bulunup, borçların da kapatılacağını öne süren Emrah Y'nin teklifini kabul etmeyen Ö.Y., savcılıkta suç duyurusunda bulundu ve iğrenç olayı ifadesinde anlattı. 

İŞTE O İFADE

* Evliyken güzellik salonu işletiyordum. O yıllarda Emrah ile tanıştık. İşimi kaybettikten 7-8 yıl sonra benimle sosyal medyadan iletişme geçti.

* Öncesinde işletmeciyken, o aradığında sadece bir çalışandım, Emrah bunu biliyordu. Yardımcı olmak istediğini, iş bulacağını söyled.

* Şartlar uygunsa işi kabul edeceğimi söyledim. Ajansı olduğunu, beni orada değerlendirebileceğini söyledi. Ben de gittim

* Bir kafede buluştuk ve bana 'Sakın kimseye söyleme' diyerek saçma sapan cinsel içerikli bir oyundan bahsetti.

* Çek Cumhuriyetinde oynanan bir oyun olduğunu, Türkiye'de bu oyunun oynandığını anlattı.

* Oyunda para karşılığında kıyafet çıkarılıyormuş. Bazı bölgelere dokunarak, kronometre tutularak bir rakam belirleniyormuş. 

* 'Tişörtünü çıkar sana 500 lira vereceğim' deniyormuş, kadın istediği zaman duruyormuş. Bana, ‘Ben seni tanıyorsam sen bu oyundan korkunç zevk alırsın, sen çılgın bir kadınsın, senin bir şey yaptığını görmeme gerek yok ki enerjini hissediyorum, sen her türlü manyaklığı yapabilecek potansiyelde kadınsın’ dedi. 

* ‘Benim ihtiyacım var borç ver' diyorlar. Niye borç vereyim? Ne gerek var? Zaten oyunu oynarsak, ben sana para vermiş olacağım’ dedi. İstanbul’daki bir menajerin oyunu ünlülerin de oynadığını anlattığını söyledi. 

* 'Bir gecede 2-3 bin lira alınabilir bu oyunla, çalışmaya gerek yok' dedi. Kimsenin duymayacağını, ünlülerin de oynadığını söyleyerek güven vermeye ve özendirmeye çalıştı." 

ŞİKAYET ÜZERİNE HAREKETE GEÇİLDİ

2 çocuk annesi Ö.Y.'nin şikayeti üzerine başlatılan soruşturmada Emrah Y. 'cinsel taciz' suçundan beraat ederken, 'fuhuşa teşvik' suçundan iyi hal indirimiyle 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. Ceza, 5 yıl süreyle ertelendi.

Kaynak: DHA