Kritik tarih 21 Haziran: Normalleşme adımlarında yeni gelişme

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan ve 1 Haziran itibariyle hayata geçirilen normalleşme adımlarıyla ilgili yeni gelişmelerin yaşanması bekleniyor. Esnaf ve vatandaşları memnun eden normalleşme adımlarına 21 Haziran sonrası yenilerinin eklenebileceği ifade ediliyor. 

Yayınlanma Tarihi: 05.06.2021 09:15
Değiştirme Tarihi: 05.06.2021 09:15
Kritik tarih 21 Haziran: Normalleşme adımlarında yeni gelişme

Koronavirüs salgını nedeniyle uzun süre uygulanan tam kapanma kararları, 1 Hazira itibariliyle yerini normalleşme adımlarına bırakmıştı. 

Bu kapsamda yeme içme yerleri belli kurallar çerçevesinde açılmış, sokağa çıkma kısıtlamasının günü ve saatleri esnetilmişti. Bu gelişmeler tüm Türkiye'yi memnun ederken, önümüzdeki günlerde hayata geçirilmesi planlanan yeni adımlarla ilgili bilgiler de gelmeye başladı.

NORMALLEŞMEYE 21 HAZİRAN GÜNCELLEMESİ

Halihazırda içinde bulunduğumuz tedbirler haziran ayı boyunca geçerli olacak olsa da gelen bilgilere göre güncelleme yapılması planlanıyor. Geçtiğimiz hafta yapılan AK Parti MKYK toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuyla ilgili açıklamalar yaptığı belirtildi. Hürriyet'ten Gizem Karakış'ın haberine göre, toplantıda bulunan AK Parti Sosyal Politikalardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu aşılamayla birlikte vakaların daha da düşmesinin beklendiğini belirtti ve yeni rahatlamalar için 21 Haziran'ı işaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan da yaptığı konuşmada, aşılamanın hızlanacağını belirterek 21 Haziran sonrası yapılacak toplantıda Sağlık Bakanı, Bilim Kurulu ve ilgili bakanlıklarla tedbirlerin tekrar gözden geçirileceğini ifade etti. Erdoğan'ın ayrıca "Temmuz ayı inşallah daha iyi olacak" dediği öğrenildi.