Kremlim Sözcüsü Peskov'un doğum günü partisi görüntüleri ülkeyi karıştırdı

Rus siyasetinin etkili isimleri arasında yer alan Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov'un doğum günü partisi sosyal medyaya düştü. Görüntüler, Rus halkı tarafından büyük tepkiyle karşılandı. Birkaç gün önce 53 yaşına giren Peskov'un partisinde kimsenin maske takmadığı da görüldü. 

Yayınlanma Tarihi: 21.10.2020 16:41
Değiştirme Tarihi: 21.10.2020 16:41

Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, 17 Ekim 2020 tarihinde 53 yaşına girdi. Yeni yaşını, koronavirüs vaka sayısının bir hayli yüksek olduğu Moskova'da bir gece kulübünde kutlayan Peskov'u ünlü isimler de yalnız bırakmadı. 

Partiye Philip Kirkorov, Nikolay Baskov, Stas Mikhailov, Grigory Leps, Emin Agalarov, Lyubov Uspenskaya'nın yanı sıra RT/Sputnik Müdürü Ermeni asıllı Margarita Simonyan'da katıldı.

Birçok ünlü sanatçı partide konser verirken partiye katılanlar sosyal mesafeyi hiçe sayarak sabah saatlerine kadar eğlenerek dans etti. Alkol tüketiminin de oldukça fazla olduğu partide katılımcıların hiçbirinde maske görülmedi.

GÖRÜNTÜLER SOSYAL MEDYADA OLAY YARATTI

4 gün önce Moskova'da yapılan doğum günü partisinde Peskov pastasının mumlarını üflerken birçok kişi o anları cep telefonu kamerası ile kayda aldı. Partiden sonra bazı kişiler doğum günü partisinin görüntülerini sosyal medya hesaplarında paylaşmaya başladı.

Görüntülerin internete düşmesi ile birlikte Rus medyası görüntüleri haberleştirip Peskov'u sorumsuzlukla suçladı. Birçok Rus doğum günü partisinin görüntülerini paylaşarak Peskov'a tepki gösterdi.

Ruslar görüntüleri paylaşarak, “Bizi izole bir hayata mahkum eden devlet yöneticilerinin partilerde boy göstermesine tahammül edemeyiz” şeklinde duruma tepki gösterdi.

Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov ise internette yayınlanan görüntülerle ilgili henüz açıklama yapmadı.

Etiketler: Peskov