KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM'nin duyurduğu KPSS sonuç tarihi

2021 KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtı, binlerce memur olma hayali kuran vatandaş tarafından sorgulanan ve merak edilen konular arasında yer almaya devam ediyor. KPSS lisans oturumu sonuçlarını bekleyen adaylar, ÖSYM tarafından açıklanan tarihi merak ediyor. Peki, KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM'nin duyurduğu KPSS sonuç tarihi.

Yayınlanma Tarihi: 30.08.2021 13:38
Değiştirme Tarihi: 30.08.2021 13:38
KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM'nin duyurduğu KPSS sonuç tarihi

2021 KPSS sonuçları için geri sayım başladı. Memur olabilme hayaliyle girdikleri KPSS sınavlarının sonuçlarını merak eden binlerce kişi, ÖSYM tarafından yapılacak olan açıklamaya kilitlenmiş durumda. ÖSYM tarafından yayımlanan 2021 sınav takvimine göre KPSS sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı belli oldu. Peki, KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM'nin duyurduğu KPSS sonuç tarihi.

KPSS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR? 

KPSS sonuçları 16 Eylül tarihinde erişime açılacak. Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer alacaktır. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.

ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde kayıtlı kimlik bilgilerinde değişiklik olan adayların, daha önce almış oldukları sınav/yerleştirme sonuçları, değişen kimlik bilgilerine göre yeniden düzenlenmez.

ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.