KPSS geç başvuruları ne zaman hangi gün başlayacak? 2021 KPSS geç başvuru ücreti ne kadar?

2021 KPSS başvurularının sona ermesinin ardından, başvuru işlemlerini kaçıran memur adayları, geç başvuru işlemlerinin ne zaman yapılacağını internet üzerinden sorgulamaya başladı. 28 Mayıs - 14 Haziran tarihleri arasında alınan KPSS başvurularını kaçıran adaylar için geç başvuru tarihleri belli oldu. Peki, KPSS geç başvuruları ne zaman hangi gün başlayacak? 2021 KPSS geç başvuru ücreti ne kadar?

Yayınlanma Tarihi: 15.06.2021 10:01
Değiştirme Tarihi: 15.06.2021 10:01
KPSS geç başvuruları ne zaman hangi gün başlayacak? 2021 KPSS geç başvuru ücreti ne kadar?

2021 KPSS geç başvuru işlemlerinin ne zaman yapılacağını merak eden memur adayları, konuyla ilgili sorgulamalarını sürdürmeye devam ediyor. KPSS başvurularını kaçıran adaylar geç başvuru işlemlerini yaparken %50 artırımlı olarak daha fazla ücret ödemek zorunda kalacak. Peki, KPSS geç başvuruları ne zaman hangi gün başlayacak? 2021 KPSS geç başvuru ücreti ne kadar?

KPSS SINAV ÜCRETİ NE KADAR? 

KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür Oturumu/Eğitim Bilimleri Oturumu (Her Bir Oturum İçin) : 90,00 TL

KPSS Alan Bilgisi Sınavları (Her Bir Oturum İçin) : 65,00 TL

ÖABT (Her Bir ÖABT Alanı İçin) : 90,00 TL

GEÇ BAŞVURU GÜNLERİ (KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri,

Alan Bilgisi, ÖABT) : 22-23 Haziran 2021 (Geç Başvuru Günlerinde yapılan başvurularda sınav ücreti, %50 artırımlı olarak 22-23 Haziran 2021 tarihlerinde ödenir.)

KPSS GEÇ BAŞVURU TARİHLERİ NE ZAMAN? 

ÖSYM sınav başvuru kılavuzunda yer alan bilgilere göre, geç başvurular 22-23 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek.

KPSS GEÇ BAŞVURULARI NASIL YAPILIR? 

28 Mayıs-14 Haziran 2021 tarihleri arasında başvurusunu yapmayan adaylar, geç başvuru günlerinde 2021- KPSS başvurularını yapabileceklerdir. Geç başvuru günlerinde yapılan başvurularda sınav ücreti %50 artırımlı olarak, ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile geç başvuru günlerinde ödenecektir.

Geç başvuru günlerinde yapılan başvurularda bankalardan ücret ödemesi yapılmamalıdır. Geç başvuru günlerinde başvurusunu yaptığı hâlde sınav ücretini geç başvuru günlerinde yatırmayan adayların başvuru bilgileri silinecektir.

Geç başvuru günlerinde başvuru yapan ve sınav ücretini süresi içinde yatırarak başvurularını tamamlayan adayların, sınava başvurularının tamamlandığını https://ais.osym.gov.tr internet adresinden başvuru süresi tamamlanmadan teyit etmeleri ve başvuru bilgilerinin bir dökümünü yazıcıdan alarak başvurunun diğer aşamalarında gerekebileceğinden özenle saklanmaları gerekmektedir.