Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

KPSS sınavı ne zaman?

ÖSYM, 2015 yılında yapılacak olan sınavların başvuru tarihlerini ve sınav tarihlerini açıkladı. İşte ÖSYM sınav takvimi:

28.01.2015 15:11

ÖSYM, 2015 yılında yapılacak olan sınavların başvuru tarihlerini ve sınav tarihlerini açıkladı. İşte ÖSYM sınav takvimi:ÖSYM, sınav takvimini güncelledi. Sınav takvimi ile ilgili dataylı bilgiler ve  KPSS atamaları ile ilgili açıklamalar acunn.com internet sayfasında.ÖSYM, 2015-KPSS A Grubu, Öğretmenlik (ÖABT), Teknik Öğretmenler için mühendislik tamamlama programları giriş sınavı, ALES ve LYS sınavlarının başvuru tarihlerini ve sınav tarihlerini açıkladı.Yapılan açıklamaya göre 2015-KPSS A gurubu ve Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sınavı başvuruları 6 Mayıs 2015'te başlayıp, 21 Mayıs 2015'te sona erecek.

KPSS atamaları ne zaman yapılacak?Memur adaylarının heyecanla bekledikleri KPSS atamaları ile ilgili ilk açıklama Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'ten geldi.Bakan tarafından yapılan açıklamaya göre 2015 yılında kamuya atanacak personel ile ilgili Kamu Kurum ve Kuruluşlar memur taleplerini belirlemeye başladı. 2015/1 Yerleştirme İşlemlerinde memur talebi olan kurumlar, taleplerini 20 Mart'a kadar Devlet Personel Başkanlığına bildirecek.Devlet Personel Başkanlığına yapılan taleplere göre KPSS'ye girmiş ve yeterli puana sahip olan adaylar için başvurular açılacak. Söz konusu başvurular için geçerli olan tarih 16-24 Nisan olarak belirlendi.2014  KPSS ve EKPSS sınavlarına girmiş olan adaylar, bu tarihler arasında başvurularını yapacaklar.Yerleştirme taleplerinin toplanması ve yerleştirme takvimine ilişkin detaylı bilgi ise http://www.dpb.gov.tr web adresinde yer alacak.
Yorumlar | 0
üye profil