Koruncuk Vakfı, kız çocuklarının eğitime erişimleri için herkesi destek olmaya çağırıyor!

Koruncuk Vakfı, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günün’de “Kız çocuklarının eğitimi için #BirGünDeğilHerGün” sloganıyla kız çocuklarının eğitime erişimlerinin önemine dikkat çekiyor. Kız çocuklarının her anlamda güçlü bireyler olarak toplumda yer almaları için onların kesintisiz ve nitelikli eğitime erişimlerinin zorunlu olduğu belirtiliyor. Kız çocuklarının güçlendirilmesi için herkese büyük görevler düştüğü belirtirilken, bu doğrultuda yardımseverleri bağış yapmaya davet ediyor.

Yayınlanma Tarihi: 11.10.2021 10:52
Değiştirme Tarihi: 11.10.2021 10:53
Koruncuk Vakfı, kız çocuklarının eğitime erişimleri için herkesi destek olmaya çağırıyor!

Koruncuk Vakfı Genel Müdürü Oya Aydınlık, “Dünya Kız Çocukları Günü’nde çocuklarımızın eğitime erişmeleri için önündeki engelleri kaldırmamız gerektiğini belirtti. Donanımlı ve güçlü bireyler olarak yarınlara hazırlamak için onları bir gün değil her gün desteklememiz gerekiyor. Bu amaçla, herkesi kız çocuklarımızın eğitime erişimleri için destek olmaya çağırıyorum.” dedi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Koruncuk Vakfı, okuma isteği duyan ancak sosyo-ekonomik koşullar nedeniyle risk altındaki kız çocuklarını akademik başarı önkoşulu olmaksızın, ortaokuldan başlayarak üniversite eğitimleri boyunca, meslek sahibi bireyler olarak toplumda yer almaları için destekliyor. Koruncuk Vakfı, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından 2011 yılında ilan edilen 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günün’de, eğitimin kız çocuklarının hayatında yarattığı olumlu etkiyi ortaya koyarak toplumda farkındalık yaratmayı amaçlıyor.