Koronavirüsünde ikinci dalga korkusu! Marketler adeta yağmalandı!

İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock tarafından dün yapılan açıklamada, halk ikinci dalga konusunda uyarıldı. Hancock'un "Patlamanın eşiğindeyiz" sözlerinden sonra birçok kentte marketlere hücum başladı. 

Yayınlanma Tarihi: 21.09.2020 11:05
Değiştirme Tarihi: 21.09.2020 11:05
Koronavirüsünde ikinci dalga korkusu! Marketler adeta yağmalandı!

İngiltere’de ikinci dalga paniği yaşanıyor. İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock, dün bir açıklama yaparak, ülkede son haftalarda günlük vaka ve ölüm sayısının arttığını, ikinci bir dalganın an meselesi olduğunu belirtti. İkinci bir sokağa çıkma ve karantina uygulamasının gündemde olduğunu açıklayan Bakan Hancock, “İkinci bir karantina uygulamasını göz ardı etmiyoruz. Patlamanın eşiğindeyiz” dedi. 

MARKETLERE AKIN BAŞLADI 

Hancock'un bu açıklamasından sonra paniğe kapılan İngilizler, süpermarketlere ve mağazalara akın etti. Sosyal medyada paylaşılan fotoğraf ve videolarda marketlerdeki rafların boşalmış olduğu gözlendi. Twitter kullanıcıları, Londra’daki birçok markette çekilmiş fotoğrafları paylaşırken özellikle tuvalet kağıdı, kağıt havlu, makarna, pirinç ve un gibi ürünler neredeyse tükendi. 

"PANİK TÜKETİMİ ORTAYA ÇIKTI"

Yaşananlardan sonra İngiltere’nin önde gelen süpermarketlerinden yetkililer açıklama yaptı ve talebin arttığını, “panik tüketiminin” ortaya çıktığını ifade etti. Yetkililer, “Müşterilerimizden sakin olmalarını istiyoruz, onlara yetecek kadar gıda ve malzeme stoğu bulunmaktadır” dedi.

Haber ile ilgili metin girin!.Haber ile ilgili metin girin!.