Koronavirüsü yenen 101 yaşındaki Ömer Diner alkışlarla taburcu edildi

Koronavirüs mücadelesinin sürdüğü Türkiye'de olumlu gelişmeler de gelmeye devam ediyor. 101 yaşında koronavirüs salgınına yakalanan Ömer Diner, hastalığı atlattı. Hastalığı yendikten sonra taburcu edilen 101 yaşındaki Ömer Diner alkışlarla uğurlandı.

Yayınlanma Tarihi: 01.05.2020 09:09
Değiştirme Tarihi: 01.05.2020 09:09
Koronavirüsü yenen 101 yaşındaki Ömer Diner alkışlarla taburcu edildi

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ile mücadele ülkemizde de sürüyor. Koronavirüs tedavisi olumlu sonuçlanıp taburcu edilen hastaların sayısı gün geçtikçe artıyor. Taburcu olan hastalardan biri de testi pozitif çıkıp tedavi altında olan 101 yaşındaki Ömer Diner... 

Kahramanmaraş’ta, koronavirüs tedavisi gören 101 yaşındaki Ömer Dinler, 10 günlük tedavinin ardından hastalığı yenerek, alkışlarla taburcu edildi.

Kahramanmaraş Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı Şehit Hakan Duyğal Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kalan Ömer Dinler, 19 Nisan’da yüksek ateş ve nefes darlığı şikayeti ile Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Dinler’in yapılan koronavirüs testleri pozitif çıktı. Hastanede 10 gün tedavi gören Dinler, testlerinin negatif çıkması üzerine dün taburcu edildi. Sağlık personelinin alkışlarıyla hastaneden uğurlanan Ömer Dinler, "Allah sizden razı olsun, vazifeniz hayırlı olsun. Sizler Peygamber’e komşu olacaksınız" diye dua etti.

Dinler, 14 gün boyunca kendisini izole etmesi için hazırlanan eve getirildi. Dinler, izolasyon süresince kalacağı yerde de balonlarla, alkışlarla ve şarkılarla karşılandı. Ömer Dinler’i kapıda karşılayalar, gitar eşliğinde ’Bir Şarkısın Sen’ şarkısını söyledi. Ömer Dinler de "Sizler Peygamber’e komşu olacaksınız, vazifeniz hayırlı olsun. Allah devletimizin yardımcısı olsun. Allah hükümetimize kuvvet versin" dedi.

Ömer Dinler, 14 günlük izolasyonun ardından Şehit Hakan Duyğal Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde kalmaya devam edecek.

DHA