Koronavirüsü ( Corona virüsü) tedavi edecek ilaç bulundu mu? Rusya'dan dünyayı heyecanlandıran açıklama

Koronavirüs salgınına ilişkin son dakika haberleri ve son dakika gelişmeleri ardı ardına gelmeye devam ediyor. Dünya genelinde 27 binin üzerinde insanın ölümüne neden olan corona virüs ile ilgili Rusya'dan önemli bir açıklama geldi. Dünyayı heyecanlandıran bu gelişmeye göre, Rusya Federal Biyomedikal Ajansı, Covic-19'u yani koronavirüsü tedavi edecek ilacı geliştirdi

Yayınlanma Tarihi: 28.03.2020 16:35
Değiştirme Tarihi: 28.03.2020 16:35
Koronavirüsü ( Corona virüsü) tedavi edecek ilaç bulundu mu? Rusya'dan dünyayı heyecanlandıran açıklama

Son dakika haberi... Koronavirüs tedavisi bulundu mu? Corona aşısı üretildi mi? Rusya Federal Biyomedikal Ajansı (FMBA), yeni tip Corona Virüsü tedavi edecek ilacın geliştirildiğini iddia etti.

Sputnik'te yer alan habere göre, FMBA'nın yeni tip koronavirüsü tedavi etmek üzere sıtmaya karşı kullanılan Meflokin bazlı yeni ilacı tanıttığı belirtildi.

Açıklamada, "Rusya FMBA'ya ait 'Farmzashchita' Araştırma ve Üretim Merkezi, Çin’in ve Fransa’nın deneyimlerini göz önünde bulundurarak, sıtmaya karşı kullanılan Meflokin ilacının bazında koronavirüs enfeksiyonunun tedavi şemasını geliştirdi" ifadelerine yer verildi.

KORONAVİRÜSTEN KAÇ KİŞİ ÖLDÜ?

Koronavirüs nedeniyle kaç kişi hayatını kaybetti? Son dakika gelişmelerinin peş peşe yaşandığı koronavirüs salgınıyla ilgili yeni detaylar... Çin'in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan ve birçok ülkeye yayılan yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) dünya genelinde bulaştığı kişi sayısı 597 bini aştı.

Kovid-19 görülen ülke ve bölgelerdeki yeni vakalara ilişkin güncel verilerin derlendiği "Worldometer" internet sitesi, dünya genelinde Kovid-19 vaka sayısını 597 bin 458 olarak bildirdi.

Sitedeki verilere göre, Kovid-19 nedeniyle toplam 27 bin 370 kişi öldü ve 133 bin 373 kişi iyileşti.