Koronavirüsü atlatmıştı! Muhittin Böcek bugün göreve başlıyor...

Uzun bir süre boyunca koronavirüs salgınıyla boğuşan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 5 gün önce taburcu edilmişti. Hastalıkla savaşan ve koronavirüsü yenen Muhittin Böcek vakit kaybeden göreve başlayacağını açıkladı.

Yayınlanma Tarihi: 08.12.2020 09:53
Değiştirme Tarihi: 08.12.2020 09:53
Koronavirüsü atlatmıştı! Muhittin Böcek bugün göreve başlıyor...

Büyükşehir Belediyesi yetkililerinden alınan bilgiye göre, Başkan Böcek uzun bir aradan sonra ilk kez Belediyeye giderek makamına oturacak. Böcek için Kovid-19 tedbirleri ve enfeksiyon riski dolayısıyla herhangi bir karşılama yapılmayacak, görüşeceği kişilerin sayısı mümkün olduğunca az tutulacak.

3 ARALIK'TA TABURCU EDİLMİŞTİ

Muhittin Böcek, sosyal medya hesabından 17 Ağustos'ta yaptığı paylaşımla Kovid-19 test sonucunun pozitif çıktığını duyurmuş, herkese maske, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uyması için uyarıda bulunmuştu.

Böcek, takibinin yapıldığı hastanede sağlık durumu kötüleşince 7 Eylül'de yoğun bakım ünitesine alınmış, 24 Eylül'de Akdeniz Üniversitesi Hastanesine sevk edilmişti.

Akciğerlerindeki rahatsızlık nedeniyle solunum kaslarında sorun oluşan Böcek'e, daha iyi nefes alabilmesi için trakeostomi (nefes borusuna delik açılması) uygulanmıştı.

Böcek, sağlık durumunun iyiye gitmesi üzerine 9 Kasım'da yoğun bakım ünitesinden normal servise alınmış ve 3 Aralık'ta da taburcu edilmişti.